На сьогодні рівень смертності в Росії аналогічний, як у воєнні часи, а тривалість життя за президентства Володимира Путіна була нижчою, ніж за Микити Хрущова.
Про це йдеться в статті, опублікованій в газеті Washіngton Post, повідомило infox.ru.
Як відзначив автор статті, процеси депопуляції, що у 1917−1923 роках, 1933−1934 роках і 1941−1946 роках, були результатом громадянської війни, сталінських репресій, колективізації сільського господарства й Другої Світової війни, спостерігаються сьогодні на колишньому рівні. «Однак сьогодні зниження чисельності населення відбувається за нормальних для Росії соціальних і політичних умов», — йдеться у виданні.
Зараз у країні спостерігається занадто низька народжуваність. За неофіційним даними, більше 7% дітей віддають до дитячих будинків та на державне забезпечення або просто стають безпритульниками. Усе це «підкормлюється» масовим алкоголізмом, котрий різко збільшує рівень смертності внаслідок нещасних випадків, ДТП, бійок, убивств і самогубств.
Тому, як пише видання, середня тривалість життя чоловіків під час президентства Володимира Путіна була нижче, чим піввіку тому при Микиті Хрущову. Як відзначається в статті з посиланням на дослідження The World’s New Numbers, падіння рівня народжуваності в Росії є настільки екстремальним, що можна запровадити спеціальний термін — «гіперсмертність».
Через СНІД, туберкульоз, алкоголізм і деградуючу систему охорони здоров’я, смертність у Росії в три — п’ять разів перевищує смертність серед чоловіків у країнах з аналогічним рівнем розвитку й у два рази — серед жінок. У результаті через десятиліття чисельність працездатного населення буде скорочуватися на 1 млн чоловік щорічно. «Таким чином, Росія потерпає від демографічного спаду в масштабі, який звично асоціюється з великою війною», — йдеться в статті.
Нагадаємо, згідно із прогнозами ООН чисельність населення Росії, що ще чотири роки тому становила 143 млн чоловік, до 2030 року налічуватиме лише 115 млн.