Секретаріат Президента і прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко розробили меморандум порятунку гірничо-металургійного комплексу (ГМК) України від світової економічної кризи.
Як повідомив кореспондент Голос.UA, про це сьогодні під час засідання круглого столу з представниками гірничо-металургійного комплексу заявила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.
«Цим меморандумом всі гілки влади беруть на себе зобов’язання направляти фінансові ресурси, які отримає Україна, у ті галузі, які можуть бути споживачами металопродукції, а також не дати суттєво зменшитися виробництву у цій галузі», — сказала прем’єр.
Вона відзначила, що у світі темпи зниження виробництва продукції гірничо-металургійного комплексу сягають 20%, а в Україні — 5-9%. Проте це зниження відбувається надзвичайно швидкими темпами, зазначила прем’єр-міністр України. Саме тому меморандум передбачає певні кроки порятунку цієї галузі.
Зокрема, для стабілізації ситуації та рекапіталізації гірничо-металургійного комплексу планується залучення коштів, які нададуть потужні фінансові організації; уряд і Нацбанк відновлять платоспроможність Промінвестбанку; суттєво знизяться тарифи на електроенергію та на перевезення вантажів Укрзалізницею; уряд звернеться до Національного банку з проханням розроблення програм кредитування для ГМК; відбудеться повернення податку на додану вартість; збільшиться термін повернення валютної виручки до 365 днів.
Для закріплення цієї «системи порятунку» передбачено внесення відповідних змін до законодавства.
Також Прем’єр-міністр підкреслила, що кроків у відповідь уряд очікує і від представників ГМК. Власники підприємств ГМК повинні організувати роботу таким чином, щоб виробництво продукції продовжувалося, а також збереглися робочі місця, заробітня плата працівників та соціальні видатки.