Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко «здала» національні інтереси.
Таку заяву зробив сьогодні заступник глави Секретаріату Президента України Андрій Кислинський, повідомила прес-служба глави держави.
«Юлія Тимошенко перейшла межу, що відділяє пошук політичної підтримки у лідерів сусідньої країни від повної здачі національних інтересів. Саме тому сьогодні Прем’єр-міністр відчайдушно намагається відвернути увагу суспільства від змісту переговорів у Москві і укладених газових угод, відкриваючи все нові внутрішньополітичні фронти», — сказав він.
Заступник глави Секретаріату також назвав співпрацю Прем’єр-міністра з політичним керівництвом Росії «антиукраїнською».
Андрій Кислинський також нагадав, що протягом минулого року представники Секретаріату у своїх публічних виступах неодноразово звертали увагу громадськості на «неспростовні факти та об’єктивні обставини, які чітко вказували на особисті мотиви Ю.Тимошенко у її взаєминах із Москвою».
«Всупереч власним обіцянкам будувати діяльність Кабінету Міністрів на засадах захисту національних інтересів, прозорості та відкритості, жодне твердження про послідовний захист і просування інтересів російського капіталу з боку Юлії Тимошенко так і не було спростовано», — йдеться у заяві Кислинського.
За його оцінкою, «апогеєм політики «Україна в обмін на владу», яку втілює чинний Прем’єр, є підписання закритої газової угоди».
Андрій Кислинський також наголосив, що Секретаріат Президента вимагає «одержати від керівника уряду відповіді на низку запитань:
1. Чи правда, що дочірня компанія «Газпрому» — «Газпромзбут Україна» — одержала у розпорядження не лише 25% українського газового ринку, а й дозвіл Прем’єр-міністра України на постачання газу тільки підприємствам з російським капіталом, причому за значно нижчими цінами, ніж усі інші українські споживачі? Чи не є це фактором просування політичних інтересів Росії?
2. Чи правда, що Ю.Тимошенко погодилася в оплату своїх власних боргів, які походять ще з часів її компанії «Єдині енергетичні системи України», відкрити росіянам шлях до придбання низки українських підприємств, насамперед, в енергетиці та хімічній промисловості?
3. Чи правда, що Ю.Тимошенко погодилася лобіювати створення газотранспортного консорціуму за участю низки контрольованих російським капіталом компаній Європи та США, кінцевою метою якого буде перехід української ГТС під контроль, а потім — і у власність Росії?
4. Чи правда, що в Москві було досягнуто домовленості по координації усіх дій щодо чергової масштабної політичної атаки на Президента України?» — йдеться у заяві Андрія Кислинського.