Реальна причина відставки Валентини Семенюк-Самсоненко з посади глави Фонду державного майна (ФДМ) – її позиція щодо збереження державної власності і припинення її "розбазарювання". Про це заявила сама політик.
"Депутати Верховної Ради навіть побоялися випустити мене на трибуну зі звітом, в якому було викладено детальний аналіз роботи. Я мала намір у Верховній Раді розповісти про те, що твориться з приватизованими підприємствами: майже половина з них зупиняється", — цитує екс-голова ФДМ прес-служба Соцпартії.
"Три роки і 10 місяців я пропрацювала і зробила все, щоб створити реєстр майна і щоб його зберегти. Вперше було враховано активи, що знаходяться за межами України", – розповіла В.Семенюк-Самсоненко.
"На жаль, програма приватизації, прийнята після "оксамитового перевороту" в 2000 році, була розроблена на замовлення мафії. Коли Фонд почав гальмувати процес приватизації, я на посаді його керівника стала заважати зацікавленим особам. Тепер руки у керівництва Фонду вільні", — додала вона.
Також, за її словами, велася боротьба за "Турбоатом" і за енергетику. "Олігарх Костянтин Григоришин був зацікавлений у тому, щоб викупити не тільки "Турбоатом", але й інші стратегічні об’єкти на території України. Його активно підтримували комуністи. Доказом цьому є те, що депутат від КПУ Євген Мармазов незадовго до мого звільнення зареєстрував проект Закону, в якому пропонувалося залишити на "Турбоатомі" тільки 50%+1 державних акцій, а інші продати. Цього не можна було допускати, оскільки завод дає левову частку у наповненні бюджету України", — повідомила політик.
"Нині завдяки депутатові Верховної Ради V скликання Анатолію Бугайцю, котрий не один десяток років очолював цей завод, і генеральному директорові підприємства ВАТ "Турбоатом", соціалісту Віктору Субботіну, який є представником Соцінтерну і має міжнародні зв’язки, завод отримує замовлення для Індії, Франції, В’єтнаму, 47% замовлень дає нам Російська Федерація. Завдяки розумному менеджменту сьогодні "Турбоатом" є другим в Україні за кількістю перерахувань дивідендів до бюджету", — проінформувала В.Семенюк-Самсоненко.
"А якщо комуністам вдасться проштовхнути такий Закон, який пропонує Мармазов, то весь цей прибуток виявиться в руках Григоришина. Зверніть увагу, за моє призначення на посаду голови ФДМ комуністи не голосували, а ось ініціаторами звільнення стали саме вони. Адже я могла припинити розграбування країни, що їм, очевидно, невигідно", — пояснила вона.
Крім того, політик пояснила, що подала апеляцію проти рішення Верховної Ради із посиланням на статтю Конституції про незаконне звільнення.
"Кожна людина, яка читала Основний Закон, знає, що згідно із ст. 43 громадянам гарантується захист від незаконного звільнення. А якщо людині навіть не сказали, за що її звільнили, – це порушення Конституції", — вважає екс-очільниця ФДМ.
Нагадаємо, 26 грудня 2008 року Верховна Рада звільнила В.Семенюк-Самсоненко з посади глави ФДМ. За відповідну Постанову у цей день віддали голоси 259 народних депутатів. Розпорядженням від 27 грудня 2008 року Кабмін призначив Дмитра Парфененка тимчасовим виконувачем обов’язків глави Фонду. 2 січня 2009 року Президент Віктор Ющенко зупинив дію цього акту уряду. 28 січня 2009 року Кабінет Міністрів своїм розпорядженням N53 поклав виконання обов’язків голови Фонду державного майна на Д.Парфененка.