З урахуванням матеріалів Головного контрольно-ревізійного управління та СБУ Міністерством економіки сформовано перелік 128 об’єктів державної форми власності, стосовно яких можуть здійснюватися неправомірні дії для заволодіння державною власністю.
Про це ГолосUA повідомили у прес-службі Міністерства економіки.
За словами міністра економіки Богдана Данилишина, найпоширенішими способами захоплення об’єктів державної власності є відчуження державного майна в процедурах банкрутства; укладання суб’єктами господарювання державного сектору економіки невигідних для держави угод, наслідком невиконання яких є звернення стягнення на майно цих підприємств; прийняття органами управління підприємств рішень про передачу майна в заставу, укладання договорів купівлі-продажу, спільної та інвестиційної діяльності, за яким використовується державне майно; відчуження земельних ділянок або їх частин.
Як зазначив міністр економіки, найбільш кричущими фактами є відчуження в процедурі санації цехів державного підприємства «Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд»; неповернення «Кримським Титаном» орендованого ним майна цілісних майнових комплексів державних підприємств «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат», а також відчуження земельних ділянок санаторіїв Міністерства охорони здоров’я та самовільний захват земельних ділянок Міжнародного дитячого центру «Артек».
На думку Богдана Данилишина, причинами таких ситуацій є недосконалість законодавства, зокрема, з питань банкрутства, управління об’єктами державної власності, орендних відносин та земельних питань.
Б. Данилишин висловив переконання щодо необхідності розробки заходів щодо повернення об’єктів державної власності та їх захисту, стосовно яких ГоловКРУ та СБУ наведено факти незаконного відчуження або можливості існування загрози здійснення неправомірних дій щодо заволодіння ними, а також слід запровадити щоквартальний аналіз фінансової діяльності підпорядкованих підприємств на підставі їх фінансової звітності відповідно до Методики аналізу фінансово-господарської діяльності підприємств державного сектору економіки. У разі стрімкого погіршення фінансового стану підприємств вживати заходів для забезпечення їх ефективної фінансово-господарської діяльності, збереження державного майна та земельних ділянок цих підприємств і недопущення їх відчуження та у разі потреби внести відповідні зміни до законодавства.