Державні вугледобувні підприємства втратили право не відраховувати до Пенсійного фонду та інших соціальних фондів внески при виплаті зарплат шахтарям.
Про це повідомило джерело у Генеральній прокуратурі України.
За словами співрозмовника, Окружний адміністративний суд Києва ще 6 квітня скасував відповідний протокол уряду Юлії Тимошенко №70 від 29 жовтня 2009 року. «Суд задовольнив позов Генпрокуратури, у якому стверджувалося, що відстрочення виплат надається держшахтам всупереч закону, — сказав він.
Міністр праці і соціальної політики в Кабінеті міністрів Ю. Тимошенко Людмила Денисова впевнена, що уряд Ю. Тимошенко не здійснював нічого протизаконного. «Надання відстрочки дозволило держшахтам зберегти робочі місця і виплачувати зарплати. Недонадходження до Пенсійного і соціальних фондів були невеликими, і їх компенсували з державного бюджету», — зазначила вона.
При цьому наступник Л. Денисової протилежної думки. «Безумовно, бюджет допомагав, але борги залишилися. Наприклад, фонду з тимчасової втрати працездатності на виробництві не вистачає колосальних коштів на виплати шахтарям з регресних ризиків. Тому лукавлять ті, хто говорять, що відстрочка не мала наслідків», — заявив міністр праці та соціальної політики Василь Надрага.
За його словами, через надання пільг недонадходження до Пенсійного фонду склали 2,2 млрд. гривень, до соцфондів — від 100 млн. гривень до 500 млн. гривень.
Як повідомляв ГолосUA, державні шахти Луганської та Донецької областей у 2009 році не переказали до Пенсійного фонду 1 млрд. гривень, до фонду страхування від нещасних випадків — 370 млн. гривень.
За матеріалами: Коммерсант-Украина