Уперше в Києві відбуваються засідання Асамблеї донорів Чорнобильського фонду «Укриття» та Рахунку ядерної безпеки.
Українську делегацію очолює міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Володимир Шандра, повідомили у прес-службі МНС.
Напередодні в інтерв’ю одному з телеканалів очільник МНС повідомив, що на даний час світовою спільнотою до Фонду «Укриття» вже зібрано біля 900 мільйонів євро. Міністр наголосив, що Україна входить до Ради донорів не лише як замовник, а й як повноправний член організації, адже фінансує 6,5 % від усього обсягу необхідних коштів.
Володимир Шандра нагадав, що на засіданні Асамблеї країн-донорів, яке проходить двічі на рік, представники держав ретельно аналізують виконання робіт і використання коштів, вивчають нагальні проблеми. «Виконання всіх чорнобильських проектів контролює ЄБРР та звітує про використання коштів перед Асамблею донорів, що, власне кажучи, і відбудеться на черговому засіданні у Києві. Контроль за використанням ресурсів дуже суворий», — наголосив міністр.
За його словами, зараз активно наповнюються два фонди: Фонд «Укриття», який існує для підтримки у нормальному стані існуючого саркофагу та будівництва нового безпечного конфайнменту, а також Фонд «Рахунок ядерної безпеки», завдяки якому зводяться сховища відпрацьованого ядерного палива та заводи з переробки твердих і рідких радіоактивних відходів, причому винятково українського походження.
При цьому міністр наголосив, що існує колосальна проблема із захороненням відпрацьованого ядерного палива з ЧАЕС. «Я впевнений, що країни-донори повною мірою розуміють важливість підтримки цих фондів, адже це – гарантія безпеки не лише для українців, а й усієї європейської спільноти», — переконаний Володимир Шандра.