Шоста сесія Верховної Ради призвела до кризи парламентаризму. />
Про це сказав директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.
«Ця сесія призвела до того, що ми знову спостерігаємо кризу парламентаризму. Парламент втратив свою самостійність і не може сам виконувати свої функції», — сказав Ю. Якименко.
За його словами, ВР вже не може виконувати представницьку функцію, адже спотворена його структура і вона не відповідає волі громадян.
Експерт зазначив, що це пов’язано із індивідуальним переходом депутатів у коаліцію через рішення Конституційного суду і, таким чином громадяни, як голосували за “Нашу Україну – Народну Самооборону” тепер не мають своїх представників у ВР.
Також, за словами політолога, обмежена представницька функція ВР, адже опозиційні депутати позбавлені, навіть, процедурних можливостей впливати на ситуацію в парламенті.
«Не дотримуються регламентні норми щодо представництва у парламентських комітетах, блокується все те, що йде від опозиції», — сказав він.
Законодавча і установча функція ВР, за словами В. Якименка, виконуються через вплив зовнішніх стимулів – коаліція ухвалює всі ініціативи, які йдуть від Президента та уряду, а про самостійну роль парламенту й говорити годі.
«Новообраному Президенту вдалося зробити те, чого не вдавалось зробити Кучмі свого часу, він має підконтрольний парламент, він має людей, які впливають на парламентські процеси і все це зроблено без конституційних змін, просто завдяки перемозі однієї політичної сили парламент перетворився на інститут, який легітимізує всі його ініціативи», — сказав він.
К. Коваленко