Ситуація навколо передачі Софії Київської у інше підпорядкування є неоднозначною — Яворівський

Ситуація навколо передачі Софії Київської до Міністерства культури є неоднозначною, оскільки немає ніяких гарантій, що незабаром її не передадуть одній з конфесій.

Таку думку озвучив

face="Liberation Serif, Times New Roman, serif">голова Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності, народний депутат України Володимир Яворівський під час прес-конференції,
face="Liberation Serif, Times New Roman, serif">передав кореспондент Голос
face="Liberation Serif, Times New Roman, serif">UA

Моя позиція дуже різка, через те що для мене остання акція, яка здійснена Кабінетом Міністрів фактично підтверджує те, що сьогодні стосунки держави і конфесій, які є в Україні, набувають абсолютно зрозумілих однотонних рис, ” — прокоментував депутат, зауваживши, що президент відверто продемонстрував свою прихильність до певної конфесії, прийнявши благословення під час інавгурації. “Як віруючий Янукович має право ходити до будь-якої церкви, але як Президент всієї української держави, якщо він прийшов з гаслами об’єднання України, то він не мав права цього робити ”, — наголосив В. Яворівський.

Г

face="Liberation Serif, Times New Roman, serif">олова Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності зазначив, що церква і держава у нас є абсолютно автономними, але, водночас, Київська міська рада спонтанно приймає рішення про виділення на будівництво кафедрального Свято-Успенського собору на Московській площі 11 мільйонів гривень. Він також повідомив, що у Верховну Раду депутатами регіоналами внесено законопроект з пропозицією звільнити всі організації, які беруть участь у його будівництві, від спалити податків. „Ви собі уявляєте, яка офшорна зона буде на цьому маленьку п'ятачку, і яка це колосальна дірка у бюджеті? Це при тому що у столичному бюджеті й так миші бігають”, — сказав В. Яворівський.

Він також дуже критично висловився, щодо рішення уряду про кошти, які ніби-то планують переказати на Десятинну церкву для того, щоб законсервувати рештки її фундаментів, які є великої історичною цінністю. „Насправді ж, навіть на заробітну плату археологам, які там працюють, досі не поступило ні копійки, — наголосив депутат, принагідно згадавши, що зараз проектується побудова плити на рештках цього фундаменту, на якій планують збудувати московський храм.

Читайте также по теме