ГолосUA
16:56 04/08/2010

Скасування “чорних списків” в Росії для українців насправді не відбулося — експерт

Незважаючи на відміну “чорних списків”, таємні списки персон нон-грата в Росії для українців існують і досі.

Таку думку озвучила експерт Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Наталія Беліцер на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

“Це жахлива асиметрія, бо фактично в ті самі дні (коли мер Москви Ю. Лужков зробив заяви щодо Севастополя і Криму 19 і 22 липня — ред.) не пропустили в Росію відомого українського правозахисника, колишнього в’язня сумління Василя Овсієнка, який їхав до Росії на запрошення на Міжнародний громадський форум, який підтримує усі ці горизонтальні контакти, до чого так закликають 2 влади”, — повідомила Н. Беліцер.

На її думку, декларації “на основі взаємності” свідчать лише про односторонні поступки з боку України, яка зняла заборону на в’їзд фактично з усіх відомих російських осіб, зокрема політиків, раніше проголошених персонами нон-грата, “без жодної аналогічної відповіді з боку Росії”.

Як повідомлялося раніше, 12 липня на сайті МЗС Росії було розміщено повідомлення, що “Президент Російської Федерації Д. А. Медведєв ухвалив рішення про скасування на основі взаємності від обмежень на в’їзд громадян у відносинах між Росією та Україною і дав необхідні доручення”.

19 липня мер Москви Юрій Лужков, збираючись із першим офіційним візитом після зняття з нього статусу персони нон-грата в Україну, повідомив, що заяви в 2008 році про те, що Севастополь має бути повернений Росії, він робив осмислено — і своєї позиції не змінив. 22 липня Лужков повторив, що наполягає на тому, що Росія повинна зберегти Севастополь як військово-морську базу. «Нам в жодному разі не можна залишати ні Севастополь, ані Крим. На всі інсинуації ми відповідаємо: Севастополь — це російське місто, це військово-морська база Росії, яка забезпечує геостратегічний баланс на півдні Росії. А його втрата — це втрата півдня Росії», — сказав Лужков.

М. Мамаєва />  

Читайте также по теме