ГолосUA
07:01 04/04/2010

Сьогодні християни всього світу святкують Великдень

Свято Світлого Христова Воскресіння — одне з найбільших християнських свят. У 2010 році православні і католики святкують Великдень в один день — 4 квітня.

Слово "Пасха" прийшло з давньогрецької мови, у свою чергу, запозичили слово з староєврейської, і означає "проходження", "позбавлення". Тобто свято Воскресіння Христового позначає проходження від смерті до життя і від землі до неба. День святкування Великодня встановлений Першим Вселенським Собором в 325 році.

Українців зі святом привітали керівники найбільших християнських конфесій в Україні.

"Відзначаючи святу Пасху, будемо зберігати в розумі й серці великодню радість воскресіння з мертвих. Свята Церква закликає і вчить нас жити в мирі, любові, в усякому благочесті й чистоті, чесною працею служити ближнім, всьому українському народу і Українській державі, щоб в день нашого воскресіння бути достойними вічної радості з воскреслим Господом і Спасителем нашим, Якому належить слава, честь і поклоніння на віки віків", — наголосив у своєму вітанні Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

"Великдень – день нашого спасіння та свободи. Цю свободу людина не може знайти у світі. Й ця свобода не тотожна свободі виключно у її соціальній площині, тобто комплексу прав, які гарантуються людині у демократичному суспільстві. Христова свобода — значно глибша та всеохоплююча", – зазначив Мефодій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви.

"У цей світлий день, "його ж створив Господь" (Пс. 117: 24), дорогі брати і сестри, нехай наша великодня радість буде подякою Богу за Його любов до нас, Його багаті милості й щедроти!" – йдеться у вітанні Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, Предстоятеля Української Православної Церкви.

"За рік, від минулого Великодня, відбулося багато змін в економічній, політичній і соціальній сферах суспільства в усьому світі та, зокрема, в Україні. Така мінливість нашого буття може нас налякати і знеохотити. Однак щорічне святкування найбільшого в літургійному році празника Христового воскресіння нагадує нам, що на противагу нестабільності подій нашого земного життя слід поставити те, що Боже, яке є тривалим і незмінним. І ця правда дає нам підставу для нашої віри і надії", – наголосив Верховний Архиєпископ Києво-Галицький Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир.

Великдень святкується сім днів, тобто весь тиждень, і тому цей тиждень називається Cвітлою великоднею Седмицею. Кожен день тижня теж називається світлим: Світлий понеділок, Світлий вівторок і т.д. У Світлу неділю (Воскресіння Христове, Великдень) православні вітають один одного вітанням "Христос воскрес!" і відповіддю "Воістину воскрес!"

Звичай дарувати один одному на Великдень фарбовані яйця з’явився ще в I столітті від Різдва Христового. Церковний переказ свідчить, що в ті часи було прийнято, відвідуючи імператора, приносити йому дар. І коли бідна учениця Христа, свята Марія Магдалина прийшла в Рим до імператора Тиверія з проповіддю віри, то подарувала йому просте куряче яйце. Тиверій не повірив у розповідь Марії про Воскресіння Христа і вигукнув: "Як може хтось воскреснути з мертвих? Це так само неможливо, як якби це яйце раптом стало червоним". Тут же на очах імператора відбулося диво — яйце стало червоним, засвідчивши істинність християнської віри.

Православні помісні церкви визначають дату святкування Великодня по так званій олександрійської пасхалії, а католицька церква — за григоріанською пасхалією, у зв’язку з чим в більшості випадків вона припадає на різні дні.

За матеріалами: ЛігаБізнесІнформ, ZAXID.NET, Корреспондент

Читайте также по теме