Сьогодні Рада безпеки ООН збереться на екстрені консультації у зв’язку із загостренням ситуації в Киргизстані, де в результаті міжетнічних зіткнень загинуло більше сотні людей.
Про це повідомило інформоване джерело в ООН.
Згідно з інформацією, консультації заплановані на 17.00 за нью-йоркським часом (00.00 за Києвом).
Тим часом, у ситуацію в Киргизстані може також втрутитися Організація договору про колективну безпеку. Сьогодні країни-члени ОДКБ погоджували заходи з врегулювання ситуації в цій республіці. Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев зазначив, члени цього альянсу не виключають застосування будь-яких засобів з метою зупинки міжетнічного насильства.
У заяві ОДКБ, куди входять Росія, Казахстан, Киргизстан, Білорусь, Вірменія, Узбекистан і Таджикистан, наголошується, що зусилля, які роблять влада Киргизії, є недостатніми для стабілізації ситуації.
Тим часом, президент РФ Дмитро Медведєв назвав ситуацію в Киргизстані недопустимою і закликав вжити жорстких заходів для її покращення. /> "Зараз ситуація в Киргизстані неприпустима, загинули люди, продовжує проливатися кров, тривають масові безлади на етнічному ґрунті. Це надзвичайно небезпечно для цього району, і тому необхідно зробити усе для припинення подібного роду дій — відповідно до закону, але жорстко", — сказав російський лідер на зустрічі з генсеком ОДКБ Миколою Бордюжей і секретарем РБ РФ Миколою Патрушевим.
Медведєв також заявив, що не виключає термінового скликання засідання глав держав ОДКБ у разі погіршення ситуації в Киргизстані.
Нагадаємо, минулого року ОДКБ створила Колективні сили швидкого реагування (КСОР), кістяк яких складають російські десантники.
Як відомо, міжетнічні зіткнення у південній столиці Киргизстану — Оші — почалися 11 червня. Учасники безладів — киргизи і узбеки — палили машини, громили магазини, базари, а також житлові будинки, на вулицях безчинствували мародери.
Офіційно повідомлялося, що жертвами зіткнень стали 124 людини, близько 1,5 тисяч отримали поранення. Тим часом, в узбецькій общині Джалал-Абада заявили, що жертвами зіткнень стало близько 700 узбеків, що проживали у місті.
Тимчасовий уряд Киргизстану ввів надзвичайний стан в Оші і низці районів Оської області, а також у місті Джалал-Абад і Сузакському районі Джалалабадської області. 12 червня киргизька влада дозволила силовикам стріляти на поразку і оголосили про часткову мобілізацію.
Тим часом, віце-прем’єр Узбекистану, куди кинулися тікати біженці з Киргизстану, заявив, що до вечора 14 червня його країна закриє кордон з сусідньою країною.
За матеріалами: РИА-новости, Бі-Бі-Сі