Стан дніпровської води загрожує людям хворобами, стверджують екологи. Через спеку та неочищені стоки у воді розмножуються синьо-зелені водорості, перетворюючи річку на болото.
Екологи стверджують, що подальша бездіяльність загрожує не тільки втратою головної водної артерії країни, але й епідеміями. Більш масштабне, ніж у попередні роки розмноження синьо-зеленої водорості, провокує не стільки спекотна погода, скільки уповільнення річкової течії, каже представник громадського руху "За право громадян на екологічну безпеку" Володимир Гончаренко.
Нині швидкість руху води є у 4-5 разів меншою, ніж потрібно. Це сталося через замулення річкового дна, а його рівень, каже еколог, у деяких місцях піднявся більш ніж на метр. Ще 15 років тому дно чистили та поглиблювали, нині цього вже ніхто не робить і ріка поступово замулюється, перетворюючись на болото. До цього додаються погано очищені промислові стоки і взагалі неочищені дощові.
Як наслідок, кажуть фахівці, риба гине, а вода стає небезпечною для людини. Купатися в ній небезпечно, адже збудники хвороб та отруйні речовини неорганічного походження, можуть проникати в організм навіть крізь шкіру.
Крім того, Дніпро – головне джерело питної води для декількох регіонів України, а щоб зробити її придатною для вживання, потрібно все більше хімікатів. Інформацію екологів підтверджують і у місцевій санепідстанції. Саме через стан води та узбережжя у місті офіційно дозволили відкрити тільки один пляж.
За матеріалами: Німецька хвиля