Грузинський президент Михайло Саакашвілі незадоволений, як він сам висловився, "брехливою" доповіддю ОБСЄ щодо того, що Грузія першою здійснила агресію у серпні цього року в Південній Осетії, що призвело до конфлікту із Росією.
Про це йдеться у статті, опублікованій у британському виданні “Independent”.
"Це просто-напросто піар та агітація Кремля, який вирішив змінити думку наших західних ліберальних партнерів"- стверджує Саакашвілі. /> Але хоча західних союзників Тбілісі і можна назвати ліберальними, але, як виявляється, не настільки, щоб не брати до уваги статті в таких авторитетних виданнях, як “The New York Times” та “Intenational Herald Tribune”, де ставилася під сумнів грузинська версія причин початку війни, — зазначає газета.
Саакашвілі вважає, що не потрібно розбиратися, хто перший почав військові дії у Цхинвалі. Головне, переконаний він, що авторитетні джерела повідомили йому, що російські танки та артилерія розташувалися на кордоні із Грузією і навіть почали його перетинати і він як будь-який інший істинний демократ віддав наказ захистити свою територію. Тому тут коректніше поставити питання, а чи б зробила інакше інша демократична держава, — розмірковує грузинський президент.
Він стверджує, що ще до початку конфлікту 7-го серпня Росія через її довірених осіб вбила декількох грузинських миротворців і це нібито підтвердили і самі російські миротворці, і спостерігачі ОБСЄ, які визнали, що не змогли відвернути летальні напади.
Також російська сторона вчинила обстріл грузинських поселень до початку конфлікту.Грузини, — зазначив “демократичний” президент,- ніколи не залишали свою територію, адже Абхазія та Південна Осетія офіційно визнані міжнародною спільнотою як частина Грузії.
Як же ж боротися із агресивною політикою Москви?- запитує Михайло Саакашвілі. На його думку, яка досить помітно змінилася відтоді, коли він виступав за більш різкі методи покарання Кремля, Росію потрібно залучати до міжнародної співпраці та торгівлі, що, в принципі, Москва робить достатньо успішно і без порад президента Грузії.
"Однак поки цього не сталося, не можна давати таким молодим та справедливим демократіям як Грузія, які всіма силами намагаються припинити маніпуляцію Москвою етнічними питаннями, аби зупинити північноатлантичну інтеграцію Тбілісі, порушувати спокій та стабільність у цьому регіоні"- завершує Саакашвілі.
Підготувала Леся Дубенко.