Стратегічна співпраця між Україною і Росією має відбуватися за двома принципами.
Таку думку висловив Президент Росії Дмитро Медведєв після підписання міжнародних угод, передав кореспондент ГолосUA.
“Це мають бути абсолютно прагматичні підходи — жодної філантропії, жодних однобоких рішень, а саме повна взаємовигідність цих проектів. Тільки у цьому випадку вони будуть життєздатні. В іншому випадку одна сторона буде ображена і не буде займатися цим”, — наголосив він.
Другим принципом політик назвав те, що співпраця має відбуватися в рамках найсучасніших технологій. Зокрема, як приклад він навів співпрацю у сфері авіабудівництва, авіаційних продуктів.
“Я маю на увазі і АН-140, АН-148 і, в перспективі, АН-170 і АН-124. Але на цьому не можна зупинятися — ми маємо думати про те, як готувати продукти, які будуть затребувані на авіаційному ринку через 10-15 років. Якщо говорити прямо, то всі названі мною машини здебільшого з минулого. Нам необхідно створювати сучасні продукти, це мають бути цифрові моделі і літаків, і суден. І лише в цьому випадку ми з цими моделями зможемо виходити на ринок — на український, російський і європейський. Тому співпраця у цій сфері можлива тільки на таких началах”, — підсумував він.
При цьому Д. Медведєв зазначив, що саме за такими принципами сьогодні було підписано документ про співпрацю ГЛОНАСС. “Це абсолютно практична робота, взаємовигідна, яка дозволить використовувати відповідну систему на території України з використанням усіх найсучасніших технологій. Тому я сподіваюся, що найближчим часом ми зможемо вийти на підписання вже конкретних домовленостей щодо кооперації щодо всіх найважливіших індустріальних галузей нашої економіки”, — зауважив російський Президент.
А. Береза />