ГолосUA
17:13 15/05/2009

Стельмах: рекапіталізації підлягають лише два банки

Рекапіталізації підлягають лише два українські банки – "Укрпромбанк" та банк "Київ", це ті банки, в яких повністю втрачено капітал.

Про це повідомив журналістам голова НБУ Володимир Стельмах, перебуваючи з офіційним візитом в Швейцарії в складі делегації на чолі з Президентом України Віктором Ющенком, передає РБК-Україна.

Стосовно інших банків, де передбачене залучення державного капіталу, буде задіяна процедура капіталізації, наголосив голова НБУ.

Він також наголосив, що в нинішній ситуації в укріпленням гривні відсутня спекулятивна складова, і це укріплення відбувається виключно з об’єктивних причин.

Водночас В.Стельмах заявив, що переломної ситуації на краще в банківській сфері ще не сталося, однак, значно зріс запас потужності банківської системи України. Так, наприклад, якщо декілька місяців тому на валютному ринку реалізовувалося Нацбанком 1-2 млрд дол., то за останній місяць ця сума склала лише 100 млн дол., і ця пропозиція, за словами голови НБУ, не знайшла попиту в повній мірі.

В.Стельмах також заявив, що населення на сьогодні вже не скуповує, а продає валюту, зважаючи на посилення гривни.

Він зазначив, що останнім часом значно посилилась наповнюваність Фонду гарантування вкладів. Якщо раніше обсяг фонду складав 1,5 млрд грн, то тепер він зріс до 4 млрд грн, зокрема, через те, що лише з початку року НБУ перерахував 2 млрд грн зі свого прибутку до фонду. НБУ і надалі 25% від свого прибутку перераховуватиме на рахунок цієї установи, додав В.Стельмах.

Говорячи про девальвацію гривни на початку року, голова НБУ зазначив, що 60% девальвації було спричинено як стресовим станом населення, яке масово скуповувало валюту, так і політикою комерційних банків в той період, ("спекулятивною діяльністю банків з іноземним капіталом").

Вперше в історії МВФ фонд виділив кредит, який частково піде на покриття дефіциту бюджету, додав В.Стельмах, коментуючи виділення другого траншу кредиту МВФ Україні.

Голова НБУ також додав, що всі платежі до держбюджету з боку НБУ відбуваються відповідно до законодавства та статуту Нацбанку. "5 квітня був підписаний аудиторами звіт, що в НБУ біля 8 млрд грн перевищення доходів над видатками, і ці кошти НБУ має сплатити до бюджету. Ми раніше платили авансом 3,5 млрд і доплатили суму, що лишилася", — заявив він.

Нагадаємо, наприкінці минулого року гривна девальвувала на 52%. 

Читайте также по теме