Окружний адміністративний суд Києва відмовив колишньому міністрові оборони Юрієві Єханурову, що оспорював законність свого звільнення Верховною Радою, написало видання Коммерсантъ-Украина. />
Як повідомило видання вчора суд вирішив відмовити Єханурову в його претензіях до Верховної Ради. Єхануров був звільнений 5 червня — за постановою, зареєстрованою народними депутатами Валерієм Писаренком та Андрієм Кожем’якіним (обидва – від Блоку Юлії Тимошенко).
У записці пояснення депутати тоді вказали, що підставою для звільнення міністра є результати перевірки діяльності Міністерства оборони Головним контрольно-ревізійним управлінням.
Головним аргументом в свою користь Єхануров називав той факт, що автором постанови про його звільнення виступила не прем’єр-міністр, як того вимагає закон “Про Кабінет міністрів”, а народні депутати.
Аргументи, викладені в позовній заяві Єханурова про те, що в законі “Про Кабінет міністрів” міститься вичерпний перелік підстав для звільнення членів уряду, не змогли вплинути на суд. Зокрема, екс-міністр наполягав, що парламент міг його звільнити або за представленням президента, або за головою уряду, погодженим з президентом, або грунтуючись на особистій заяві міністра про відставку.
Газета відзначила, що 14 грудня 2007 року Конституційний Суд виніс рішення, що Верховна Рада має право звільняти міністрів оборони і закордонних справ, що призначаються за представленням президента, і без відповідного представлення глави держави.
Видання передбачає, що саме це рішення КС і стало підставою для того, щоб суд відмовив Єханурову.
У Секретаріаті Президента питання призначення нового міністра оборони вважають за краще не обговорювати. За словами заступника глави Секретаріату Президента Ігоря Попова, внесення Президентом відповідної вистави "безпосередньо залежатиме від дієздатності парламенту".