Прийнятий парламентом у першому читанні проект закону «Про судоустрій та статус суддів» погіршує схему судоустрою в Україні і не сприяє доступності правосуддя для громадян.
Про це заявила суддя Верховного суду Тетяна Гошовська.
«Є щонайменше три моменти, які вказують на те, що запропонована авторами законопроекту схема судоустрою є ще менш досконалою, ніж існуюча», — переконана суддя.
«Створюється досить дивна і нелогічна система, коли на рівні місцевих та апеляційних судів діятимуть суди загальної юрисдикції, а на рівні касаційної інстанції раптом виникає якийсь спеціалізований Вищий цивільно-кримінальний суд» — констатувала Гошовська.
При тому й одночасна спеціалізація касаційного суду на двох віддалених галузях судочинства видається їй невиправданою. «Незрозуміло, в чому полягає спеціалізація суду, який одночасно розглядатиме абсолютно різні за своєю правовою природою цивільні та кримінальні справи», — зауважила суддя.
Третім істотним недоліком законопроекту «Про судоустрій та статус суддів», на думку Гошовської, є його невідповідність рекомендаціям Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії).
«Попри постійні запевняння прихильників законопроекту, що в ньому повністю враховано позицію Венеціанської комісії, створення нового Вищого спеціалізованого суду суперечить попередньому висновку Венеціанської комісії», — впевнена суддя.
Аналізуючи недоліки прийнятого у першому читанні законопроекту, Гошовська підсумувала: «Одразу ж виникає і наступне запитання: про захист прав якого конкретного громадянина дбатиме така система судочинства і чи стане вона простішою, зрозумілішою та доступнішою для людини? На моє глибоке переконання — ні», — констатувала суддя.
За матеріалами: Дзеркало тижня />