На сьогодні рівень довіри до судової системи залишається надзвичайно низьким - лише 6-10%. Це неприйнятно за визначенням, адже судді мають бути незалежними, підкорятися виключно закону та забезпечувати верховенство права, з тим, щоб діяти неупереджено і справедливо.
Про це повідомив заступник голови політради партії "Наша Україна", колишній міністр юстиції Микола Оніщук, передала прес-служба політика.
"Проведення судової реформи вирішило лише частину питань, пов'язаних з організацією судової системи, але радикально не змінило стан справ у ній", — зазначив він.
"Досі не вирішені питання посилення незалежності суддів і судів, зокрема через забезпечення більшості їх представництва у складі Вищої ради юстиції, доступу до правосуддя, неупередженості застосування каральних заходів до суддів, тощо", — підкреслив член президії.
На думку М.Оніщука, про незадовільний стан у системі правосуддя вказують і низка правозахисних організацій, які нещодавно направили до Президента України та Вищої Ради юстиції заяву з вимогою припинити факти сумісництва з боку посадових осіб Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ.
Крім того, політик підкреслив, що звичним явищем стають правопорушення, які нівелюють авторитет не лише судової, а й правоохоронної системи. Останнім часом у ЗМІ з'явилися заяви міжнародних організацій, зокрема ПАРЄ та Transparency International, які констатують невиправдане застосування заходів кримінального примусу з боку правоохоронних органів в Україні.
"Виходом із ситуації, що склалась, має стати негайна і кардинальна реформа правоохоронних органів і, насамперед, кримінальної юстиції. Такі кроки дадуть можливість забезпечити об'єктивне слідство та неупереджене правосуддя, а також гарантування дотримання прав громадян в процесі кримінального переслідування", — зауважив заступник голови політради.