Організація економічної співпраці та розвитку закликала розвинені країни розробити систему управління міграційними потоками, а не спонукати іноземців повертатися додому. />
У майбутньому без іммігрантів все одно не обійтися, йдеться у звіті організації, передала «Німецька хвиля».
Економічна криза, швидше за все, призведе до різкого зменшення кількості мігрантів, які прибувають до країн членів Організації економічної співпраці та розвитку. Це вже відчувається у Ірландії, Іспанії та Великобританії, повідомила радіостанція.
Наприклад, в Іспанії кількість безробітних іммігрантів досягла позначки 21 відсоток. Чехія, Японія та Іспанія розробили схеми виплат іммігрантам у разі, якщо вони добровільно повернуться додому. Втім, як зазначається у доповіді, з досвіду інших країн відомо, що такі заходи не є достатньо дієвими.
За словами генерального секретаря ОЕСР Анхеля Гуррія, імміграція не є краном з водою, який можна перекрити, коли захочеш. Окрім цього, країни із розвинутими економіками і надалі потребують іммігрантів, оскільки населення цих держав продовжує старішати. Водночас є і позитивні приклади, резюмують експерти.
Зокрема, у Норвегії висококваліфікованих працівників часто працевлаштовують без знання норвезької, за умови, що кандидат знає англійську мову. (Однією з держав, звідки до Норвегії приїздять такі мігранти, є і Україна). У тій самій Іспанії діє налагоджена система пошуку працівників на сезонні роботи у країні їхнього проживання.
Мадрид уже уклав двосторонні угоди з цього приводу із низкою держав. Нині тривають переговори із Мексикою та Україною. Кожний документ передбачає створення наглядового органу за цим процесом, який має унеможливити корупцію.