ГолосUA
14:07 01/09/2010

Тенденція до зменшення бідності порушена з 2009 року — експерт

З 2009 року в країні порушилась тенденція до зменшення бідності.

Таку думку висловила завідуюча відділом дослідження рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Людмила Черенько у прямому ефірі програми “РозворотUA”, що є спільним проектом інформагенції ГолосUA та “Радіо-Ера ФМ”.

“На жаль, в останній рік ми бачимо, що у нас абсолютна бідність перестала зменшуватись. Ну що таке абсолютна бідність? Якщо вимірювати її офіційними мірками — це прожитковий мінімум і те, що його заморожували, це звичайно порушує його розрахунки і ми беремо прожитковий мінімум в фактичних цінах. На жаль, за даними 2009 року тенденція до зниження абсолютного рівня бідності повністю порушилась. Бідність, навіть, зросла. Звичайно, це вплив кризи, але ми не очікували, що вплив кризи буде таким миттєвим”.

Зазвичай, за словами Л.Черенько, повинна бути перерва у рік-два, але, на жаль, спостерігається миттєвий вплив економічної кризи на становище найбідніших верств населення.

При цьому експерт зауважила, що в Україні існує 30% відносно бідних людей.

“Мова йде не про абсолютну, а про відносну бідність людей. Це ті люди, які не в змозі забезпечити споживання на середньому рівні в даному суспільстві, на даний період часу. Тобто, ми повинні порівнювати себе з сусідами, з колегами по роботі, з друзями, а не з мешканцями, скажімо, країн західної Європи. Дійсно 30% населення є бідними і споживають нижче середніх суспільних стандартів”,- запевнила експерт. />  

Читайте также по теме