Тестування з української мови та літератури проводилось у три сесії для того, щоб уникнути ризиків при розголошенні відповідей.
Про це заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.
«Ми намагались упередити можливі негативні наслідки того, якби інформація про зміст завдань стала відома з якихось причин до проведення зовнішнього оцінювання. Якби це було і у нас було б одна сесія, то ми могли б говорити про зрив тестування з української мови та літератури – найбільш масового тестування. Якби це сталося, не дай Бог, впродовж трьох сесій, то гіпотетично ми могли б говорити про зрив лише однієї, а дві інші відбулись би нормально», — заявив він.
За його словами, тестування з української мови та літератури, з математики та історії України було вирішено проводити впродовж кількох сесій. Було вирішено зробити так, для того, щоб уникнути ризиків зриву тестування при розголошенні відповідей на завдання. Ще однією причиною за словами Ігоря Лікарчука стало й те, що, розбивши тестування на кілька сесій, Центру потрібно залучати набагато менше персоналу, а отже існує менше ризиків, що вони будуть підказувати абітурієнтам.
За словами Лікарчука вже відбулося 5 сесій тестувань з української мови та літератури, іноземних мов та біології. Завтра, як наголосив він, абітурієнти складають тести з географії. «В цілому тестування відбулось успішно і більш організовано, ніж у минулому році», — наголосив він.
К. Коваленко