Ініціювання фракцією БЮТ відставки уряду на позачерговому засіданні Верховної Ради, 24 лютого, свідчить про намагання Юлії Тимошенко зберегти крісло Прем’єр-міністра до кінця поточної сесії.
Про це заявив директор Центру соціальних досліджень “Софія” Андрій Єрмолаєв у коментарі кореспонденту ГолосUA.
За його словами, якби Ю. Тимошенко дійсно бажала піти у відставку, вона б це зробила без позачергового засіданні. “Це як у старій приказці “Уходя — уходи”. Якщо є внутрішня готовність і бажання йти, непотрібні ніякі голосування в парламенті. Прем’єр-міністр пише заяву про відставку, уряд залишається в статусі виконуючого обов’язків — у цьому разі або ж діюча коаліція займається формуванням нового уряду, або ж парламент починає новий коаліційний процес”, — сказав він.
Нині ж, як наголосив політолог, у українському політикумі продовжують нові політичні ігри, оскільки Ю. Тимошенко в середу розраховує на брак голосів для її звільнення. “У даному випадку ми зіштовхуємося з ситуацією, коли політичні ігри продовжуються. Юлія Тимошенко і БЮТ — майстри гральних дій. Розрахунок, насамперед, робиться на те, щоб попередити можливість змін в парламенті та організувати голосування за відставку (уряду — ред.) до інавгурації”, — зазначив А. Єрмолаєв.
“Розрахунок на те, що в парламенті може не вистачити голосів за відставку, і таким чином уряд де-факто залишається протягом всієї сесії без загрози нових голосувань щодо висловлення недовіри. Це дасть змогу спекулювати над тим, що в нового Президента немає більшості, яка б його підтримувала. У цьому й полягає інтрига”, — зазначив експерт, зауваживши, що Ю. Тимошенко до останнього бажає зберегти посаду Прем’єр-міністра й “розраховує продовжувати гру, яку вела з Президентом Ющенком, коли, маючи паперову коаліцію, вона, фактично, є ключовим центром влади: тримає в руках бюджет, корпоративний сектор, контролює економічну політику й маніпулює законодавством”.
А. Єрмолаєв зауважив, що фракція БЮТ йде на такий крок, усвідомлюючи, що голосів у Партії регіонів ні для відставки голови уряду, ні для створення нової коаліції поки що немає. /> “Партія регіонів також планувала заслухати звіт уряду і голосувати за його відставку, просто це пов’язано з планами про переговори з приводу нової коаліції. Це питання доцільно ставити тоді на голосування, коли є впевненість, що є нова більшість, яка змінюватиме уряд. Зараз поки що переговори (про створення нової коаліції — ред.) не завершені та незрозуміло, хто може брати участь у цій коаліції. Цією мутною водою намагається скористатися Тимошенко” , — сказав він.
Говорячи про заяву народного депутата від Комуністичної партії України Олександра Голуба про те, що нова коаліція буде створена на черговому пленарному тижні, зауважив: “Це одна з версій і є можливим, що вона втілиться в життя. Якщо КПУ і НУ-НС готові подолати ідеологічні протиріччя, такий варіант можливий. Проте, на жаль, останнім часом комуністи і НУ-НСівці обмінювалися не надто приємними “компліментами”.
Як повідомляв ГолосUA, перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов заявив, що фракція БЮТ ініціює позачергове засідання парламенту для розгляду постанови про відставку уряду 24 лютого.
У свою чергу народний депутат від фракції КПУ О. Голуб заявив про те, що на черговому пленарному тижні буде створено коаліцію депутатів у складі Партії регіонів, Комуністичної партії, Блоку Литвина, частини депутатів з НУ-НС та деяких депутатів з БЮТ.
А. Йовик