Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, ініціюючи розгляд питання про відставку уряду на позачерговому засіданні Верховної Ради, прагне продемонструвати неможливість створення нової коаліції навколо Партії регіонів.
Про це заявив директор Центру соціальних технологій «Соціополіс» Сергій Панченко в коментарі кореспонденту ГолосUА.
За словами експерта, відповідна заява першого віце-прем’єр-міністра Олександра Турчинова є черговим піар-кроком БЮТ. “З боку БЮТ це (заява про позачергове засідання Верховної Ради — ред.) є черговим піар-ходом для показу громадськості неспроможності формування нової коаліції, про яку заявляє Партія регіонів”, — сказав він.
С. Панченко зазначив, що в цьому питанні команда Ю. Тимошенко “користується певними помилками, допущеними Партією регіонів”. “Народний депутат від фракції Партії регіонів Олександр Єфремов на минулому пленарному тижні запропонував парламенту розглянути питання про відповідальність Кабінету міністрів. А оскільки в українському законодавстві існують певні колізії з приводу питання про відповідальність уряду — якщо це питання буде розглянуто на цій сесії і виявиться провальним, повторно його можна ставити на голосування тільки на наступній сесії — таким чином у Тимошенко буде шанс триматися при владі та оперувати громадською думкою щодо питань, пов’язаних з прагматичними розкладами в Верховній Раді щодо формування нової коаліції та необхідності проведення перевиборів Верховної Ради і місцевих рад”,- переконаний він.
Крім того, можна припустити, на думку політолога, що бажання Ю. Тимошенко скликати позачергове засідання парламенту, а не добровільне написання заяви про своє звільнення з посади, є кроком до збереження нині діючої коаліції, оскільки в Блоці Литвина підтримуватимуть того, хто гарантуватиме їм відтермінування виборів до місцевих рад і непроведення дострокових виборів парламенту, а у фракції НУ-НС не можуть визначитися з приводу створення-нестворення нової коаліції. “У частині НУ-НС чекають від Ю. Тимошенко обгрунтування своєї позиції: чи то вона в опозиції, чи то вона при владі, чи вона зберігає коаліцію. Тому якщо Тимошенко сама напише заяву про свою відставку, вони тим самим засвідчить свій похід в опозицію, де вона непогано почувається, і це буде сигналом для частини НУ-НС про те, що можна вести переговори про нову коаліцію навколо Партії регіонів. Оскільки Тимошенко цього не хоче, вони йде (у відставку — ред.) не добровільно, а через парламент”, — сказав він.
При цьому С. Панченко зауважив, що Партія регіонів, розуміючи, що коаліції вона не має, відтягуватиме розгляд питання про звільнення голови уряду якнайдовше. “Вони (Партія регіонів — ред.) усвідомлюють, що в них коаліція є лише поки що на словах… Тому можна прогнозувати, що вони будуть затягувати цей процес наскільки можливо”, — зазначив екперт.
Як повідомляв ГолосUA, перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов заявив, що фракція БЮТ ініціює позачергове засідання парламенту для розгляду постанови про відставку уряду 24 лютого. /> У свою чергу народний депутат від фракції КПУ О. Голуб заявив про те, що на черговому пленарному тижні буде створено коаліцію депутатів у складі Партії регіонів, Комуністичної партії, Блоку Литвина, частини депутатів з НУ-НС та деяких депутатів з БЮТ.
А. Йовик