Уряд не затвердив кошторис реконструкції спортивного комплексу «Олімпійський» — члени Кабінету міністрів посварилися через гроші, виділені на реконструкцію головної арени Євро-2012.
Про це повідомила газета «Дело».
За інформацією видання, питання про виділення грошей на ремонт стадіону розглядалося на останньому засіданні Кабінету міністрів. На ньому міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко запропонував збільшити проектну вартість реконструкції «Олімпійського» ще на мільярд гривень.
За підрахунками чиновників, загалом стадіон обійдеться державі у 3,2 млрд. грн, що у два рази дорожче, ніж вказано у попередньому кошторисі. />
Проте Прем’єр-міністр різко зупинила доповідь Ю. Павленка. Вона заборонила говорити про додаткове фінансування, посилаючись на висновки Головного контрольно-ревізійного управління, яке визнало кошторис «Олімпійського» завищеним на мільярд гривень.
«Ви і так роздули кошторис реконструкції, Головне КРУ вже готує свої висновки з цього приводу! Я вам забороняю це і прошу навіть не заїкатися про додатковий мільярд, щоб не провокувати скандал з УЄФА», — заявила Ю. Тимошенко.
Ю. Павленко підтвердив факт сварки з Ю. Тимошенко і визнав, що пропозицію збільшити кошторис вніс саме він: «Так, дискусія була, але кошторис ми не затвердили, оскільки незалежна експертна група на чолі з начальником ГКРУ Миколою Сивульським не встигла закінчити аналіз кошторису, оскільки розпочала його з запізненням. Формально я запропонував збільшити кошторис, але тут задіяно чимало людей з профільних міністерств та інших організацій».
Нагадаємо, раніше за попередніми висновками ГоловКРУ стало відомо, що вартість проекту реконструкції «Олімпійського» необгрунтовано зросла у два рази протягом року. Експерти КРУ звернули увагу на те, що будівництво нових стадіонів у Донецьку і Дніпропетровську, яке здійснюється за приватні інвестиції, обійшлось у рази дешевше.
Попередня вартість реконструкції «Олімпійського» складала 1,5 млрд. грн. У листопаді минулого року чиновники заявили, що не вистачає ще 600 млн. грн і просили виділити ці кошти з бюджету. При цьому новий стадіон в Донецьку на 50 тисяч місць був збудований за 1,5 млрд. грн, а стадіон в Дніпропетровську на 34 тисячі місць коштував 0,8 млрд. грн.