ГолосUA
13:13 28/01/2011

Тимошенко звинуватили у недобросовісній закупівлі ліків на 50 млн доларів — КРУ

Уряд колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко навмисно закуповував ліки для населення “втридорого”.

Відповідного висновку дійшли ревізори Контрольно-ревізійного управління у своєму аудиті, текст якого сьогодні розміщений на урядовому порталі.

“Те, що був проведений міжнародний аудит діяльності уряду Тимошенко, дозволило розкрити факти численних порушень при закупівлі ліків та медичного обладнання за кордоном за бюджетні кошти”, — сказано в тексті оприлюдненого аудиту.

Згідно з інформацією ревізорів, міжнародні аудитори Trout&Cacheris і Akin Gamp Strauss Hauer&Feld LLP співставили реальні ціни на ринку і ціни, за якими закуповував ліки та обладнання попередній уряд, а також відстежили ланцюжок посередників в офшорних зонах, через яких проводилися закупівлі. “Різниця в цінах – це “корупційний податок”, який стягнули з українських платників податків безчесні чиновники і посередники. Вони навмисно завищували вартість контрактів”, — уточнили у відомстві.

Окрім того, компанія “ІнтерФарм” поставила Міністерству охорони здоров'я вакцини TETRAct-HIB за ціною $8,11 за дозу. У виробника, Sanofi, така доза коштувала близько $2. Завищення ціни більш ніж в 4 рази забезпечив посередник – компанія Olden Group LLC.

Всього було закуплено вакцини на 5 мільйонів доларів, з яких за розрахунками аудиторів 3,9 мільйона або 75% грошей платників податків були заплачені зі зловживанням.

“За вакцину від краснухи МОЗ заплатило 30 гривень при ціні виробника 9,5 гривні”, — уточнили аудитори.

Всього з компанією “ІнтерФарм” Міністерство охорони здоров'я підписало контрактів на 118 мільйонів гривень. Використання іноземних посередників та порушення законодавства про тендерні процедури міжнародні аудитори знайшли при поставках товарів United Medical Service – на 76 мільйонів гривень, “ТРИ – Центральний аптечний склад” – на 165 мільйонів гривень. Остання компанія, до речі, уклала договір з посередником за місяць до того, як підписала контракт з Міністерством, нібито мала гарантію перемоги в тендері.

Багато тендерів були явно фіктивними. “Так, чиновники не помічали, що в нібито конкуруючих постачальників – компаній Imbioimpex і Медатом збігаються адреси, телефони”, — зауважили в КРУ.

“Сумарна вартість контрактів, які були визначені міжнародним аудитом як недобросовісні, підозрілі, перевищує 400 мільйонів гривень (більше $50 мільйонів). Слідство встановлює зараз, хто скористався з такого нахабного завищення цін і хто несе відповідальність за зловживання”, — повідомили ревізори.

Читайте также по теме