З 1 березня продовжиться акція «7 Чудес України» у форматі визначення семи чудесних туристичних маршрутів.
Про це заявив Голова оргкомітету акції «7 Чудес України», заступник голови Верховної Ради Микола Томенко під час візиту до одного з переможців акції «7 історико-архітектурних чудес України» Національного заповідника «Хортиця».
“Ми зацікавлені перейти на більш якісний рівень просування нашої історичної, архітектурної, природної, культурної спадщини не лише через пропагування переможців, а й через розширення інфраструктури посилення туристичних маршрутів”, — зауважив він.
М. Томенко нагадав, що в Україні вже пройшли два етапи цієї акції: «7 історико-архітектурних чудес України» та «7 природних чудес України» і наголосив, що метою для команди, яка здійснює цей проект, є не просто проведення разової акції, а постійна допомога тим об’єктам, що стали переможцями.
Зокрема, на території Національного заповідника «Хортиця» нещодавно було відкрито новий історико-культурний комплекс «Запорізька Січ». Також рішенням уряду до території заповідника долучилися територія пам’ятки історії національного значення — «Кам’янська Січ», кладовище запорозьких козаків і могила кошового отамана Костя Гордієнка (Херсонська область). А ще один переможець акції «7 природних чудес України» регіональний ландшафтний парк «Дністровський каньйон» цього місяця отримав статус Національного парку.
Також М.Томенко наголосив, що нині варто зрозуміти, що підтримка духовності та цінностей культури не є прерогативою влади чи опозиції – це обов’язок усіх, хто переживає за країну.
Довідка Golos.ua: «Сім чудес України» — це сім історико-культурних пам’яток України. Список складено за версією оргкомітету всеукраїнської акції «Сім чудес України» 21 серпня 2007. До нього увійшли:Заповідник «Кам’янець» (Кам’янець-Подільський); Києво-Печерська Лавра (Київ); Дендропарк «Софіївка» (Умань); Софія Київська (Київ); Херсонес Таврійський (Севастополь); Хотинська фортеця (Хотин); Хортиця (Запоріжжя) />
І. Тимошенко