Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко направив звернення до Міністерства охорони навколишнього середовища та Державного комітету України з водного господарства з проханням з´ясувати обставини спуску води на Київському морі, що призвело до масової загибелі риби. Про це йдеться на сайті Верховної ради України.
Як відомо, 12 березня у засобах масової інформації з´явилися численні повідомлення про масову загибель риби, викликану спуском води з Київського водосховища. За інформацією ЗМІ, ВАТ «Укргідроенерго» здійснило цей спуск відповідно до рішення Міжвідомчої комісії при Держводгоспі України для попередження небезпечних наслідків весняної повені. Внаслідок таких дій рівень води у Київському водосховищі впав настільки, що крига в багатьох місцях лягла на дно та придавила своєю вагою рибу, що зібралася на мілководді. Однією з можливих причин рішення про спуск води засоби масової інформації називають побоювання через вірогідність затоплення будинків у Конча-Заспі, район якої може одним з перших постраждати внаслідок ймовірного весняного паводку.
Серед іншого, у своєму зверненні М.Томенко вказує й на те, що представники Державного комітету рибного господарства України навіть не беруться рахувати, скільки тон риби вже загинуло, та наголошують на тому, що у випадку, коли рівень води не буде піднятий, може статися екологічна катастрофа: загине усе живе на мілководдях і виникне небезпека отруєння води у Дніпрі. Водночас, судячи з повідомлень у ЗМІ, адміністрація Київської ГЕС, відповідно до рішення Міжвідомчої комісії, збирається і надалі здійснювати скиди води з водосховища, аргументуючи це інтересами киян.
Заступник Голови Верховної Ради попросив контролюючі органи в найкоротші терміни з’ясувати і повідомити, чи дійсно Міжвідомча комісія при Держводгоспі України дала керівництву ВАТ «Укргідроенерго» вказівку спустити воду на Київському водосховищі до рівня, який призвів до масової загибелі риби та у зв´язку з якими обставинами і на підставі яких розрахунків було прийнято таке рішення. Окрім того, М.Томенко попросив надати інформацію, яким чином буде надалі здійснюватися регулювання води у Київському водосховищі, до яких наслідків це може призвести і яким чином буде відшкодовано невідновні втрати рибних ресурсів, викликані швидким зниженням рівня води під час льодоставу.