Обсяг укладених Україною в 2009 році контрактів на постачання продукції оборонно-промислового комплексу перевищив 1 млрд. доларів.
Про це заявив заступник міністра, голова Агентства з питань ОПК Олександр Пінський.
Серед найбільших замовників — КНР, Росія, Ірак, Індія.
За оцінками Агентства з питань ОПК, до числа перспективних для вітчизняного ОПК ринків, входять також країни Латинської Америки, Південно-Східної Азії, Близького Сходу, СНД.
До пріоритетних напрямків розробок озброєнь для іноземних замовників в Агентстві відносять засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ), пасивні засоби виявлення літальних апаратів, безпілотні літальні апарати (БЛА) та засоби боротьби з ними, високоточна зброя, і в першу чергу системи лазерного наведення, засоби для боротьби з тероризмом.
За даними промислового відомства, в 2010 році планується участь підприємств ОПК України у 20 міжнародних спеціалізованих виставках.
Згідно озвученим раніше неофіційними прогнозними експертними оцінками, обсяг експорту озброєнь і послуг військового та спеціального призначення України за підсумками 2009 року складе близько 1,4 млрд доларів, що на 20% більше у порівнянні з 2008 роком.
У загальному обсязі експорту близько 40% припадає на експорт до країн Південно-Східної Азії, не менше 20% — до Росії.
Згідно з офіційним повідомленням держкомпанії "Укрспецекспорт", в системі розкриття ДКЦПФР, дохід від реалізації держкомпанії за підсумками 2008 року зріс на 4,67% в порівнянні з 2007 роком — до 1,61 млрд. гривень, чистий дохід — на 12,2%, до 240,24 млн. гривень, чистий прибуток — в 7,3 рази, до 40,04 млн. гривень.
За підсумками 2009 року компанія прогнозує зростання експорту на рівні не менше 10%. Офіційні підсумки роботи у 2009 році держкомпанія ще не озвучувала.
Нагадаємо, на початку грудня Україна уклала найбільший у своїй незалежній історії збройний контракт, домовившись з Іраком про поставки військової техніки на суму понад 550 мільйонів доларів.
Укладений контракт передбачає постачання Іраку упродовж 3-3,5 років більше 400 одиниць бронетанкової техніки, зокрема БТР-4, 10 літаків Ан-32, а також надання послуг з ремонту і модернізації авіаційної техніки.
За матеріалами: ТСН.ua