ретина товарів для школярів, перевірених на дотримання основних стандартів якості, не відповідають вимогам.
Про це сьогодні на прес-конференції повідомила начальник Науково-технічного центру підтвердження відповідності, стандартизації та випробувань продукції легкої промисловості і засобів індивідуального захисту Наталія Попова, передав кореспондент ГолосUA.
За її словами, Науково-технічним центром підтвердження відповідності, стандартизації та випробувань продукції легкої промисловості і засобів індивідуального захисту було проведено перевірку основних товарів для школярів на дотримання стандартів якості. Товари оцінювались за 361 показником і, як виявилось, з них 124 (34%) не відповідали вимогам.
Як зазначила Н.Попова, найпоширенішою невідповідністю при випробуванні продукції шкільного асортименту є повна або часткова відсутність маркування, їх невідповідність дійсності. Так, серед піджаків для хлопчиків за маркуванням не відповідають 36 виробів з 40.
«Чого тільки не пишуть на маркуванні! Пишуть і неіснуючі стандарти, і документи, яких на сьогоднішній день немає. Але, найголовнішого, що повинне бути в маркуванні продукції, в багатьох випадках немає, і в першу чергу назви виробника продукції», — зазначила Н.Попова.
Окрім того, в багатьох товарів були виявлені невідповідності між зазначеним та дійсним сировинним складом – в більшості товарів був суттєво занижений відсоток присутності синтетики в одязі, тоді як матеріал піджаків повинен містити не більше 67% штучних волокон, а сорочок чи блузок – не більше 40%.
За словами Н.Попової, батькам, які зараз шукають дітям шкільну форму, визначити сировинний склад одягу буде неможливо – це можна здійснити лише лабораторним шляхом. Тим не менше, визначити, чи є форма якісною можна.
«Потрібно дивитися на вироби з внутрішнього боку, дивитися, як зроблені шви, як виглядають нитки і взагалі, як виріб зроблений. Якщо це робиться на промисловому підприємстві, то й зверху, і всередині воно однаково гарне. А якщо висять кінці ниток, якщо погані шви, якщо воно ще не вдягнуте, а вже рветься – то його купляти не можна», — наголосила Н.Попова.
М.Олексевич />