ГолосUA
11:13 19/02/2011

Три тисячі українців опинилися «на лінію вогню» в Лівії

В охопленій масовими заворушеннями Лівії перебувають близько трьох тисяч українців, які в основному працюють в місцевих лікарнях.

За даними українського посольства, їхньому життю нічого не загрожує.

"У нас з ними є зв'язок, їхнім життям нічого не загрожує. Наших докторів і медсестер привозять на роботу і відвозять додому. Вони тут шановні люди. За час заворушень ми не отримали жодного прохання про допомогу", — запевнив третій секретар українського посольства Олександр Рябцев.

За словами дипломатів, найбільші зіткнення відбуваються у містах Бенгазі і Дерні. Там, за оцінкою посольства, перебувають близько 300 українців. Що стосується столиці Тріполі, де живуть більше 1000 українців, то поки що там обстановка спокійна.

Журналісти "Комсомольської правди в Україні" зв'язалися з українськими лікарями, які працюють у Бенгазі. За словами медиків, і без того напружена ситуація продовжує загострюватися.

"Найважчий день був у середу, коли на вулицю вийшли кілька десятків тисяч демонстрантів. Зазвичай за персоналом приїжджає автобус з одним супроводжуючим. А в той день в салоні сиділи двоє військових зі зброєю, перед автобусом їхала машина супроводу. Нам сказали, в місті заворушення, тому поїдемо через околицю", — розповів терапевт Михайло Фіртель, який приїхав до Африки з Житомира.

"Вже ближче до вечора почали надходити поранені. За день "швидка" привезла 12 осіб. Це були юнаки в основному з пораненнями гумовими кулями. Всіх довелося оперувати. Двох врятувати не вдалося — кулі потрапили їм в голову", — сказав лікар.

Він додав, що напередодні теж доставляли поранених, і вже кілька днів медичний персонал працює в посиленому режимі.

"Що саме відбувається в місті, ми не знаємо. По вулицях ми не ходимо, нас ніхто не чіпає. Лікарні охороняються. Про погроми і мародерство я не чув. Люди мітингують в основному біля адміністративних будівель", — додав Фіртель.

За словами українців, попри безлади, виїжджати на батьківщину вони поки не збираються.

Нагадаємо, масові демонстрації в Лівії проходять з 17 лютого. Учасники акцій протесту вимагають відставки полковника Муаммара Каддафі, який беззмінно керує країною вже понад 40 років.

Однак ситуація в країні все більше виходить з-під контролю. Влада ввела війська і бронетехніку в друге за величиною місто країни Бенгазі, контроль над містом Ель-Бейда перейшов до демонстрантів після того, як їх підтримала місцева поліція

Підрахунок жертв заворушень йде на десятки. За даними міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch, в результаті сутичок загинули щонайменше 84 людини.

За матеріалами: Комсомольська правда в Україні

Читайте также по теме