Цілком прийнятно, що переговори з Російською Федерацією завершились поступками, особливо зважаючи на те, що ці поступки були з обох сторін.
Таку думку висловив директор української філії Інституту країн СНД Володимир Корнілов на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.
“Нічого дивного, а тим паче страшного в тому, що тематика газу і ЧФ пов`язана. В цьому немає жодного новаторства. Це звичайна практика міжнародних переговорів, коли суто економічні питання пов`язуються з суто політичними”, — сказав він.
Експерт наголосив, що багатьох експертів та політиків в Україні не здивувало, коли Європейський союз, укладаючи угоду про економічну співпрацю з Україною, висував свої умови.
“І це були суто внутрішні політичні умови — реформування українського законодавства. Тобто тоді — це було нормально?!”, — зазначив він.
“Я повторюсь, це нормальна економічна практика, коли економічні питання переплітаються з політичними поступками і пропозиціями”, — додав В.Корнілов.
За словами директора української філії Інституту країн СНД Україна та Росія пішли на взаємні поступки.
“Ми уклали взаємовигідну домовленість, пішовши один одному на зустріч. І треба визнати, той факт, що проблема 2017 року відклалась на 25 років — це позитивний чинник і для України і для Росії. Ми прекрасно розуміємо, що чим швидше ми наближались до 2017 року тим більше ця проблема, без її вирішення загострювалася б”, — підсумував він.
Нагадаємо, 21 квітня у Харкові голова правління НАК «Нафтогаз України» Євген Бакулін та голова правління “Газпрому” Олексій Мілер підписали додаток до контракту від 19 січня 2009 року між «Газпромом» і «Нафтогазом» про купівлю-продаж природного газу у 2009-2019 роках, а також додаток до контракту від 19 червня 2009 року про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 роки.
Президент Росії Дмитро Медведєв пояснив журналістам, що у зазначених домовленостях йдеться про зниження ціни на російський газ для України на 30%, а якщо ціна газу відповідно до визначеної формули буде більшою, ніж 330 доларів, то така знижка становитиме 100 доларів.
У свою чергу Президент України Віктор Янукович наголосив, що упродовж десяти років така «газова інвестиція» російської сторони для України становитиме 40 млрд. доларів.
Водночас, також глави держав домовились про подовження контракту про базування Чорноморського флоту РФ у Севастополі на 25 років, тобто до 2042 року. Раніше термін спливав 2017 року. При цьому ціна за базування російського флоту буде підвищена на 3 мільйони доларів і становитиме 100 мільйонів доларів щорічно.
О.Каретнікова