ГолосUA
15:55 10/02/2010

Цифрове телебачення доступне 30% населення України

Сьогодні цифровим телебаченням охоплено територію, де проживає близько 30% населення України – це один з найкращих показників серед пострадянських країн.

Про це повідомила прес-служба Міністерства транспорту та зв’язку України.

Згідно з повідомленням, сьогодні відбулася презентація проекту експериментального цифрового ефірного телерадіомовлення у дев’яти обласних центрах України. Відеоміст об’єднав усі області України. Дніпропетровськ, Львів, Чернігів, Вінниця, Запоріжжя, Сімферополь, Миколаїв, Тернопіль та Ужгород – обласні центри, де з лютого 2010 року було впроваджене цифрове телебачення – наочно продемонстрували готовність до переходу на «цифру».

«Україна зробила ще один крок до впровадження найсучаснішої технології телевізійного мовлення, побудованої на застосуванні цифрових стандартів», — наголосив у своєму виступі заступник Міністра транспорту та зв’язку – голова Державної адміністрації зв’язку Микола Гончар.

Як підкреслювалось під час презентації, державі потрібно здійснити комплекс заходів щодо захисту національних інтересів у сфері телерадіомовлення, створити умови для поступового переходу до нових цифрових технологій без втрати обсягів мовлення та глядацької аудиторії.

Зокрема, для цього необхідно впровадити у смугах частот 174-230 МГц і 470-862 МГц цифрове телерадіомовлення у стандарті DVB-T. А також, відповідно до міжнародної Угоди з планування цифрового телебачення «Женева-2006», створити 81 синхронну зону телерадіомовлення з використанням стандарту MPEG-4, що дасть змогу передавати на одній частоті до 9 телевізійних та 6 радіоканалів. Загалом кожна синхронна зона може налічувати 40-70 каналів.

«Сьогодні експериментальне цифрове телевізійне мовлення впроваджене вже у дванадцяти областях України. Таким чином, цифровим телебаченням охоплено територію, де проживає близько 30% населення України – це один з найкращих показників серед пострадянських країн», — сказано у повідомленні.

Проект спільно виконали спеціалісти Концерну РРТ, Українського державного центру радіочастот, ВАТ «Укртелеком» та Науково-виробничого об’єднання «Квант-Ефір» – національного виробника сучасних телевізійних передавачів.

 

Читайте также по теме