ГолосUA
11:05 03/04/2010

Ціни на металопродукцію у другому кварталі 2010 року не підвищаться

Кабінет Міністрів України та керівники підприємств гірничо-металургійного комплексу домовились про збереження у другому кварталі поточного року цін на металопродукцію та сировину для металургійного виробництва, що склалися на 1 квітня 2010.

Про це повідомила прес-служба уряду.

Відповідний меморандум від імені уряду підписав перший віце-прем‘єр-міністр України Андрій Клюєв, від ГМК – керівники підприємств та холдингів – ТОВ «Метінвест Холдинг», ЗАТ «Смарт-Холдинг», ТОВ «Євраз Ресурс», ВАТ «Дніпропетровський металургійний завод ім. Петровського», Корпорація «ІСД», ТОВ «Інтерпайп Менеджмент», ВАТ «Маріупольський меткомбінат ім.. Ілліча», ВАТ «Запоріжсталь», ВАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг», ЗАТ «Донецьксталь», ВАТ «Полтавський ГЗК», УНПА «Укркокс» та Асоціація УкрФА.

За словами першого заступника глави уряду, влада та підприємства однієї з ключових галузей домовилися піти на зустріч один одному, адже цінова стабільність «дасть поштовх до розвитку машинобудування та будівельної галузі». А вони у свою чергу будуть стимулювати й інші сектори економіки, — сказав Андрій Клюєв. Він також додав, що з початку року на світових ринках для підприємств ГМК складаються сприятливі умови, адже ціни на їхню продукцію ростуть. Таким чином металургійні виробники зможуть компенсувати збереження цін на ті 20% своєї продукції, які вони в середньому постачають на внутрішній ринок.

Підприємства ГМК також зобов‘язалися забезпечити поступове підвищення розміру зарплати та покращення інших соціальних гарантій для власних працівників, а також своєчасно розраховуватися за спожиті енергоносії. Окрім цього металургійні та гірничо-збагачувальні холдинги та комбінати взяли зобов‘язання продовжувати реалізацію проектів щодо операційної ефективності та модернізації виробництва, спрямованих на зменшення собівартості продукції, впровадження енергозберігаючих та екологічно безпечних технологій.

За словами Андрія Клюєва, підвищення ефективності галузі особливо важливо з огляду на перспективи розвитку світового металургійного ринку, адже впродовж наступних кількох років буде спостерігатися значний профіцит виробничих потужностей. У свою чергу попит хоча буде рости, але достатньо повільно, сказав Перший віце-прем‘єр.

Як він повідомив, Уряд зі свого боку продовжить підтримувати підприємства ГМК. Перший віце-прем‘єр-міністр України заявив, що Кабінет Міністрів буде проводити поточне відшкодування податку на додану вартість, а з ухваленням закону про державний бюджет, почне повертати борги з ПДВ, які накопичила попередня влада. Також Уряд забезпечить повернення боргів державних монополій перед підприємствами ГМК. За словами Андрія Клюєва, це дасть змогу значно покращити поточний фінансовий стан підприємств, адже поверне до них значний обсяг «живих» коштів.

Окрім цього Кабінет Міністрів зобов‘язався продовжити переговорний процес з міжнародними фінансовими інституціями щодо залучення фінансування для інвестиційних проектів модернізації підприємств галузі, буде відстоювати збереження та розширення ринків збуту для їхньої продукції, забезпечувати підтримку обґрунтованих заходів, які ініціюватимуться підприємствами галузі щодо захисту внутрішнього ринку від неконтрольованого імпорту продукції, яка виробляється в Україні.

 Раніше уряд подовжив на другий квартал поточного року дію пільг по тарифах на електроенергію та залізничні перевезення для підприємств ГМК та хімічної промисловості, які встановлювалися постановою Кабінету Міністрів №925 від 14.10.2008 року

Утримання цін на внутрішньому ринку це лише одна з умов для відновлення економічного зростання, та Уряд планує цілу систему заходів, заявив Перший віце-прем‘єр-міністр.

Зокрема, для пожвавлення будівництва заплановано, по-перше, вливання серйозних коштів в інфраструктурні проекти – спорудження доріг, мостів, аеропортів, морських портів, стадіонів та готелів, і під це в бюджеті передбачаються достатньо великі кошти, повідомив він. Частина, цих проектів реалізовуватиметься в рамках підготовки до чемпіонату «Євро-2012». По-друге, за словами Андрія Клюєва, Уряд планує створити такий фінансовий продукт, який би дав змогу громадянам України купувати житло, а будівельним компаніям — пожвавити будівництво.

 

 

Читайте также по теме