ГолосUA
11:09 29/01/2010

У 2009 році кількість нещасних випадків на виробництві зменшилася на 24%

Кількість нещасних випадків на виробництві в 2009 році зменшилася на 24%, або майже на 4 тисячі випадків, до 12 тисяч 370 випадків.

Про це повідомив під час розширеної наради голова Держгірпромнагляду Сергій Сторчак.

За його словами, кількість нещасних випадків із смертельними наслідками зменшилася на 33%, до 675 випадків. «Зниження рівня травматизму відбулося практично у всіх галузях промислового виробництва. Основний фактор, який призвів до зменшення травматизму, є значне, близько 22%, скорочення обсягів промислового виробництва в країні. Зокрема, на 1 млн. скоротилася чисельність працюючих», — зазначив С. Сторчак. За його словами, у металургії рівень смертельного травматизму знижено на 30%, у будівництві — у 2 рази, в 2,6 рази — під час експлуатації об’єктів котлонагляду, у 2,7 — в машинобудуванні, на 21% — в енергетиці та 13% — у вугільній промисловості.

С.Сторчак повідомив, що у 2010 році пріоритетом для Держгірпромнагляду буде запровадження нових підходів до управління охорони праці. Провідну роль у цьому питанні мають відігравати територіальні органи. Він відзначив низьку якість розслідувань, яку проводять територіальні управління. За його словами, було проведено 2,5 тис. розслідувань нещасних випадків на виробництві, з яких смертельних — 1,6 тис. При цьому було пов’язано з виробництвом лише 665 випадків, тобто кожне третє. У зв’язку з цим Держгірпромнагляд планує створити в територіальних та обласних управліннях принципо нову структуру — службу розслідування, мета якої розділити профілактику та розслідування нещасних випадків, тим самим зняти питання можливої упередженості закріплених інспекторів при проведені спеціальних розслідувань.

Також С.Сторчак повідомив, що вперше за роки незалежності Держгірпромнагляд спільно з міжнародною організацію праці розпочинає виконання проекту технічної співпраці «Поліпшення стану безпеки праці на робочих місцях».

За матеріалами: «РБК-Україна»

 

Читайте также по теме