У Білорусі набрав чинності указ «Про національний сегмент мережі Інтернет». Внаслідок цього провайдер відключив сайт недержавної газети «Вітебський кур’єр».
6 липня рано вранці інтернет-користувачі засипали редакцію скаргами на непрацюючий сайт газети. За словами юриста видання Павла Льовінова, він одразу звернувся за роз’ясненнями в «Білтелеком». Там повідомили, що сайт закритий «відповідно до вимог листа, що надійшов у «Білтелеком». Втім зміст цього листа залишився невідомим.
Перший раз газету «Вітебський кур’єр» (ВК) закрили в 2006 році під тиском влади. Проте в червні минулого року ВК перереєстрували в Смоленську, і видання стало виходити там, уже як російське. Поширювати його на території Білорусі не вдалося. Засновник ВК Ольга Карач повідомила, що, коли журналісти звернулися в «Білтелеком» з пропозицією поширювати газету через підписку і роздрібний продаж, їм відмовили, повідомивши, що «Вітебський міськвиконком проти цього». Газета продовжувала існувати в онлайн-версії.
У лютому президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ «Про національний сегмент мережі Інтернет». Згідно з документом, всі сайти, діяльність яких спрямована на освітлення ситуації в Білорусі, повинні були до 1 липня пройти держреєстрацію на території цієї країни. Для контролю над інтернет-простором Білорусі був створений оперативно-аналітичний центр (ОАЦ).
Проте сайт газети «Вітебський кур’єр» не пройшов установлену указом процедуру реєстрації. «Ми не подавали заявку на реєстрацію з ідеологічних причин. Ми вважаємо це спробою ще більше посилити цензуру в ЗМІ», — пояснила виданню Ольга Карач.
Карач упевнена, що розгром газети — це початок процесу, коли білоруські власті доб’ють залишки непідконтрольних держструктурам інтернет-видань.
За матеріалами: Коммерсант-Украина. />