face="Times New Roman, serif">
size="3">Топонімічна комісія при Черкаському міськвиконкомі підтримала прохання Черкаської міської громадської організації «Об’єднана єврейська громада» про надання дозволу на спорудження пам’ятного знаку жертвам Голокосту на Замковому узвозі в Черкасах.
face="Times New Roman, serif">
size="3">Про це кореспонденту ГолосUA повідомили у прес-службі Черкаського міськвиконкому.
face="Times New Roman, serif">
size="3">Після відповідного рішення міської ради в Черкасах буде споруджено пам'ятний знак жертвам Голокосту на Замковому узвозі.
face="Times New Roman, serif">
size="3">Також топонімічна комісія ухвалила низку рішень про перейменування й надання назв черкаським вулицям. Вона запропонувала міській раді 30 нових назв. Про надання одній з вулиць міста імені Петра Дубового клопотала Рада організації ветеранів міста Черкаси. Топонімічна комісія вирішила іменем цією людини перейменувати вулицю Лісову. Петро Антонович Дубовий – відомий командир холодноярського партизанського загону, проживав у нашому місті, у листопаді 2011 року виповнюється 100 років з дня його народження.
face="Times New Roman, serif">
size="3">Садово-городній кооператив «Дружба» хочуть назвати провулком Трояндовим.
“
face="Times New Roman, serif">
size="3">У нашому кооперативі налічується 64 члени, їхні садові ділянки – приватизовані. Рішенням Черкаської міської ради надано дозвіл на розробку проекту відведення громадянам по зміні цільового призначення земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення на землі житлової та громадської забудови. Відтак, виникла потреба в отриманні назви провулку”, – розповіла голова садово-городнього кооперативу «Дружба» Людмила Зуб.
face="Times New Roman, serif">
size="3">Не мали до цього назв і вулиці нового мікрорайону «Поляна», який знаходиться при виїзді з Черкас у напрямку села Геронимівка. Члени топонімічної комісії пропонують назвати вулиці Калиновою, Каштановою, Липовою і Західною.
face="Times New Roman, serif">
size="3">Вулиця Червоноармійська може отримати ім’я нашого земляка, видатного українського письменника, драматурга, режисера, поета, перекладача, культурного та громадського діяча Михайла Старицького. Рішення було прийняте в межах виконання постанови Верховної Ради України «Про відзначення 170-річчя з дня народження Михайла Старицького» та рішення засідання Кабміну про присвоєння його імені вулицям.
face="Times New Roman, serif">
size="3">Тривалий час переносилося питання про надання вулицям міста імен відомих черкасців художника Данила Нарбута і письменника Миколи Негоди. Цього разу комісія проголосувала лише за перейменування вулиці Ломоносова на Данила Нарбута.
face="Times New Roman, serif">
size="3">Ще 22 вулиці міста можуть отримати нові-старі назви. Таку пропозицію внесли знані черкаські історики Віталій Масненко, Михайло Сиволап і Назар Лавріненко. Науковці здійснили вагому науково-пошукову роботу по відродженню старовинних, історично вмотивованих, немилозвучних, дублетів та інших назв вулиць і провулків Черкас.
“
face="Times New Roman, serif">
size="3">Ми вважаємо, що перейменування вулиць та провулків міста є слушним та доцільним. Адже прямуючи до євростандартів, давно відмовившись від комуно-більшовицьких ідеалів і цінностей, ми досі живемо в місті, де вулиці носять імена тих вождів. Соромно перед гостями, коли назви вулиць викликають усмішки, коли місто позбавлене власного топонімічного обличчя”, – зазначив Н. Лавріненко.
face="Times New Roman, serif">
size="3">Відтак топонімічна комісія проголосувала за повернення й відродження стародавніх назв вулиць міста, які зникли в 1908, 1923, 1926 роках.
face="Times New Roman, serif">
size="3">Остаточне рішення щодо перейменування вулиць у Черкасах ухвалюватимуть депутати міської ради. Рішення топонімічної комісії носить рекомендаційний характер.
Читайте также по теме