ГолосUA
09:41 01/04/2010

У Фірташа з’явилися конкуренти

 Єврооблігації банку «Надра», крім потенційного власника фінустанови Дмитра Фірташа, почала скуповувати ще одна група інвесторів.

Про це повідомило видання «Дело».

Вищезазначена група інвесторів намагається консолідувати одну третину всіх євробондів «Надра», щоб не допустити реструктуризації цього випуску на невигідних для власників облігацій умовах. «До цього тижня купівля євробондів проводилася тільки в інтересах Дмитра Фірташа, проте зараз з’явився ще один покупець, який скуповує папери для того, щоб не дати Фірташу набрати критичну масу паперів для проведення реструктуризації», — повідомило джерело, близьке до одного з власників єврооблігацій банку «Надра».

Раніше повідомлялося, що низка західних банків та інвесткомпаній в інтересах Дмитра Фірташа активно купувала борги банку «Надра» минулого місяця. Український бізнесмен прагне отримати контроль над 2 / 3 єврооблігацій банку для того, щоб отримати можливість провести їх реструктуризацію на вигідних для фінустанови умовах. «Згідно з проспектом емісії цих євробондів, рішення про реструктуризацію повинне прийматися на зборах облігаціонерів, кворум для проведення якого складають власники, які володіють 2 / 3 від загального обсягу емісії», — пояснила старший юрист компанії «Василь Кісіль і партнери» Юлія Кирпа. На даний момент компанії, близькі до Дмитра Фірташа контролюють уже близько 45% євробондів банку «Надра» номінальною вартістю $ 78,75 млн.

У свою чергу, ажіотаж довкола паперів «Надра» привів до значного зростання їх вартості за останні кілька днів. Якщо ще в наприкінці минулого тижня ціна покупки становила близько 27% від номінальної вартості, то вже в середу, 31 березня, вона сягнула 32%. «З’явився спекулятивний попит на ці облігації, таким чином, ціна на них і росте», — підтвердив керівник департаменту торгівлі цінними паперами інвесткомпанії «Ренесанс Капітал» Роман Насиров. За даними агентства Bloomberg, найбільш щедру пропозицію на купівлю євробондів банку «Надра» вчора робили Standard Bank (ПАР), Adamant Capital Partners (Болгарія), Amstel Securities (Нідерланди). Вони готові були платити 32% від номінальної вартості євробондів.

Для кого конкретно проводиться паралельна купівля паперів, ще невідомо. Проте учасники ринку вважають, що, швидше за все, це один з великих власників єврооблігацій «Надра». «Логічно було б, якби зібрати блокуючий пакет прагнула група вже існуючих кредиторів.Тим більше, що вони вже майже 1,5 року, як разом відстоюють свої права в кредитних комітетах», — вважає керуючий партнер інвесткомпанії «Арта»Тимур Хромаєв. На думку більшості експертів, опозицєю до Дмитра Фірташа є американська компанія Cargill. «Заборгованість «Надра» перед Cargill на початку минулого року перевищувала $ 127 млн. До того ж, у лютому цього року Cargill активно скуповував євробонди банку», — розповів брокер великої інвесткомпанії.

Той факт, що Cargill на початку лютого цікавився бондами проблемної фінустанови, підтверджує і інформація на спеціалізованому фінансовому інформресурсі DebtWire, в якій йшлося про те, що Cargill запропонував власникам бондів банку «Надра» продати їх за ціною 20% від номіналу (у той час, як ринкові котирування складали близько 15-16%).

За інформацією джерел видання, інвестор, який почав скуповувати євробонди, ставить перед собою мету виторгувати у Дмитра Фірташа більш вигідні умови їх реструктуризації. «Якщо новий власник банку буде вирішувати питання самостійно, він так реструктуризує борги, що від них мало що залишиться», — повідомив один фінансист. Втім, банкіри, що брали участь в переговорах про реструктуризацію, сумніваються в тому, що комусь все ж вдасться зібрати блок-пакет (у даному випадку більше 33% випуску), оскільки на ринку залишилося дуже мало цих бондів, а всі, хто хотів їх продати, зробили це ще тоді, коли скуповувати почав Дмитро Фірташ.

За матеріалами: «Дело»

 

Читайте также по теме