У Києві великий дефіцит місць для поховання.
Про це заявив перший заступник начальника муніципального управління ритуальних послуг Михайло Кутищев.
За його словами, з відкритих залишилося тільки Північне кладовище, але місця там вистачить максимум на три роки.
Він наголосив, що вже близько 15 років ведуться переговори про те, щоб виділити землю під нове кладовище, є доручення знайти ділянку, але перспективи дуже невеликі. Колумбарії дають можливість частково вирішити проблеми місцями для поховання.
Минулого року на міському кладовищі «Берківці» уздовж центральної алеї, по краях дороги і перед першими рядами могил стали з’являтися нові поховання, і тепер відвідувачам доводиться йти тільки по проїжджій частині.
При цьому перспектива розширення кладовища «Берківці» не розглядається. Хоча навколо нього є чимало ділянок-пустирів, які можна було б використовувати як місце для поховання. Але приватні землі, як і прилегла частина території агрокомбінату «Пуща-Водиця», дуже дорогі для підприємства.
Смугу землі уздовж огорожі, виявилось, розчищають для колумбарію, де ділянки продаватимуться, на відміну від вже діючих колумбаріїв на Байковому, Лук’янівському і тих же «Берківцях», де вони видаються безкоштовно. Кремація дає можливість економити землю, а родичам померлих — не їздити через все місто на віддалені цвинтарі, щоб відвідати близьких. Єдині повністю закриті кладовища — «Мишеловське» в Голосіївському районі на вул. Ягідній і «Старообрядне» в Шевченківському, на вул. Лук’янівській.
За матеріалами: Газета по-київськи