У Києві відкрилася фотовиставки «Мить історії», присвячена 65-й річниці Перемоги над фашизмом у Великій Вітчизняній війні

 

У Меморіальному комплексі "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років" під патронатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової та Координатора системи ООН в Україні Олів'є Адама  відбулося урочисте відкриття фотовиставки робіт українських фотохудожників "Мить історії", приурочене до Міжнародного дня прав людини.

Організаторами експозиції "Мить історії" виступили колектив Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років", Міністерство культури і туризму України, Національні спілки фотохудожників та журналістів України за сприяння Асоціації народних депутатів України, Комісії у справах колишніх партизанів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років при Верховній Раді України, фірми "Canon" та інформаційної підтримки журналів "Військо України" і "Photographer", газет "День", "Сільські вісті", "Культура і життя" та "Київський вісник".

За словами організаторів виставки, її назва — "Мить історії" має символічне значення, адже люди, які ціною свого життя здобули мир і свободу, ставши справжніми творцями великих історичних подій.

Зокрема, Омбудсман України Ніна Карпачова, відзначила, що унікальна портретна галерея воїнів-переможців, що відображає життя ветеранів війни та післявоєнної відбудови таким, яким воно є, нікого не може залишити байдужими. "В наші очі дивиться сама історія, — сказала Н. Карпачова, — Мені, як Уповноваженому з прав людини, ця виставка дорога ще й тим, що вона привертає увагу до історичної правди, повсякденних болючих проблем наших ветеранів, тим самим нагадуючи про наш неоплатний борг перед ними".

Вона також підкреслила, що представлені в музейній фотоекспозиції 117 різножанрових фото майстрів з усіх регіонів України — лауреатів творчого конкурсу, присвяченого 65-й річниці Перемоги над фашизмом у Великій Вітчизняній війні, мають неоціненне значення для нащадків. Всього ж, за її словами, на цей конкурс надійшло півмільйона робіт. "Це – яскраве свідчення про подвиг тих, хто захистив світ від фашизму, відстояв найголовніше право людини — право на життя”, — зауважила Омбудсман.

Координатор системи ООН в Україні Олів'є Адам також тепло привітав організаторів фотовиставки й переможців конкурсу "Мить історії", які, на його думку, зробили надзвичайно благородну справу, розповівши про важкі випробовування людей старшого покоління, на плечі яких ліг увесь тягар війни. Він також пригадав свою родину, яку також не оминуло воєнне лихоліття. "Ця війна обпекла долю і моєї родини, — із сумом сказав Олів'є Адам. — Дід загинув на фронті, а бабуся пронесла вірність йому і пам'ять через усе життя".

Переможцям фотоконкурсу Ніна Карпачова вручила Почесні дипломи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Серед нагороджених — знані вітчизняні фотомайстри : Микола Калитчук із Івано-Франківська, Наталія Говорухіна з Сум, Микола Гавриш із Конотопа Сумської області, Микола Яковчук із Верхньодніпровська Дніпропетровської області, кияни Сергій Рижков і Олена Ільєнко, Людмила Суворова із Луганська, Володимир Ландін з Одеси та інші. Також Почесним дипломом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини був відзначений і колектив Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років".

Читайте также по теме