У Києві відкрилася виставка, яке презентує роботи народних майстрів з Гуцульщини (ФОТО)

color="#000000">В столичному Музеї Гетьманства відкрилася оригінальна експозиція, яка знайомить із сучасним мистецтво Гуцульщини. На виставці представлено вироби з дерева, металу, ткацтва, кераміки, шкіри, а також полотна малярства та розпису на склі з фондів музею Косівського Державного інституту прикладного та декоративного мистецтва. 

color="#000000"> decoding="async" alt="" src="/assets/img/blank.jpg" />

color="#000000">ППереважно, це твори сучасних майстрів, зокрема,
color="#000000">курсові та дипломні роботи студентів, а також роботи художників-педагогів Косівської мистецької школи”, — розповіла куратор виставки Марія Гринюк, яка є заступником директора Косівського Державного інституту прикладного і декоративного мистецтва
color="#000000">. За її словами, всі роботи, привезені до Києва є унікальними, бо вони наповнені традиціями минувшини та творчими інноваціями самобутніх майстрів і художників.

color="#000000"> decoding="async" alt="" src="/assets/img/blank.jpg" />

color="#000000">„Гуцули – то такий нарід, який живе переважно творчістю, — говорить пані Марія, — і ми надзвичайно пишаємося тим, що у своєму навчальному закладі зберігаємо ту багатющу столітню спадщину самобутніх ремесел і традиції наших земляків”. Вона також розповіла, що історія їхнього вузу розпочалася ще у 1882 році, він розташований у самому серці Гуцульщини — місті Косові, відомому на весь світ осередку найрізноманітніших видів ремесел, народних фольклорних традицій, етнічного танцю і пісні.

Серед представлених на виставці у Музеї Гетьманства трьохсот робіт – оригінальні вироби, які презентують увесь багатожанровий асортимент традиційних народних ремесел Гуцульщини : від тематичних гобеленів і килимів до традиційної гуцульської кераміки, іграшок з сиру і унікальних різьблених виробів з дерева. Є також тканий одяг, одягові аксесуари зі шкіри: сумки, тобівки, череси, пояси тощо. Окремо представлено й елементи сучасного інтер’єрного декорування, що також відтворює нове бачення гуцульської автентики.

color="#000000"> decoding="async" alt="" src="/assets/img/blank.jpg" />

Нині Косовський Державний інститут прикладного та декоративного мистецтва є єдиним в Україні навчальним закладом подібного рівня, що має не лише найдовшу історію, але й найбільше міжнародне визнання. Вироби його студентів широко представлені по всьому світові, а серед випускників і викладачів закладу — чимало докторів наук, професорів, кандидатів наук, доцентів, членів Національних Спілок художників, дизайнерів, майстрів народної творчості України, лауреатів Академічної премії ім. Ярослава Мудрого та Державної премії ім. Т.Шевченка.

Читайте также по теме