У столичному Музеї книги і друкарства України (будинок колишньої друкарні Києво-Печерської лаври, XVIII ст.) відкрилася виставка «Час у фотографіях. Києво-Печерська лавра кінця ХІХ — початку ХХ століть».
Її організаторами стали Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Музей книги і друкарства України та Музей «Православна Україна» Київської митрополії УПЦ, повідомив кореспондент ГолосUA.
Майже століття зберігаються в колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника старі монастирські фотографії: видові та салонні, зроблені у «Фотографії К.-П. лаври» (такий напис є на паспарту лаврських знімків). «Більшість старих фотографій експонуються вперше, — розповіли куратори проекту Юлія Данова і Лариса Гусак, — До цього їх бачили тільки дослідники і колекціонери. Але ніколи – відвідувачі» . Серед них : 8 світлин з фондової колекції Заповідника, 3 – передані лаврським фотографом ієродияконом Василем Новіковим, 14 – із збірки Музею «Православна Україна» Київської Митрополії Української Православної Церкви.
На виставці представлені старовинні краєвиди Лаври, портрети митрополитів, салонні фото молодих священиків та семінаристів з родинами у сільському вбранні. А також любительські знімки 20-30-х років, на яких закарбовано події більшовицької антирелігійної кампанії, коли рятуючи лаврські скарби, українські вчені створили на території монастиря «Всеукраїнське музейне містечко».
За словами організаторів виставки, до її відкриття підготовлено й фотоальбом, до якого увійшла унікальна збірка фотографій, що відтворює таємничий і мінливий, складний і трагічний світ Києво-Печерської лаври на зламі століть.
І. Тимошенко />