У Київському регіоні зосереджена більшість усіх абітурієнтів, охочих пройти пробне тестування

Наразі у Київському регіоні зосереджено 60% абітурієнтів усієї України, з тих, хто виявили бажання складати пробне тестування.

Про це повідомила директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

«У нашому регіоні зареєструвалося близько 60% випускників поточного року, це на 15% більше, ніж було у попередні роки. Я не кажу, що в цьому році буде більше учасників пробного тестування, але їх значно більше у відсотковому відношенні. Тобто абітурієнти з досвіду своїх старших колег зрозуміли, що участь у пробному тестуванні дозволяє успішно та раціонально використати час основного тестування», — зазначила вона.

С. Сакаєва повідомила, що пробне тестування цього року від пробного тестування попередніх років буде відрізнятися тим, що воно відбудеться не у березні, а у квітні. Усі тестування розпочнуться об 11:00, відбуватиметься воно у дві сесії. «Крім того, цього року кожен абітурієнт самостійно, за наданими нами рекомендаціями, зможе порахувати, яку кількість тестових балів він набрав, пройшовши процедуру тестування. Тобто окрім того, що можна буде ознайомитися з процедурою та розрахувати свій час, їм ще й вдасться визначити кількість тестових балів. Це те, чого не було у попередні роки», — зазначила директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти.

За її словами, як показав підсумок роботи у 2010 році, результати основних тестів деяких абітурієнтів були анульовані через те, що учасники неправильно оформили деякі бланки відповідей. Це привело до того, що вони змушені були відновлювати свій результат через апеляцію до Українського центру якості освіти. «Дуже цікавою є статистика: із тих, чиї роботи були анульовані, 70% не брали участь у пробному тестуванні», — зазначила вона.

С. Сакаєва повідомила, що пробне тестування дуже корисне, оскільки дає можливість ознайомитися з процедурою, що дозволяє абітурієнтам впевненіше почувати себе під час основного екзамену і раціонально розподілити час, відведений на нього.

За її словами, у Київському регіоні 12,5 тисяч абітурієнтів виявили бажання складати такі тесту. «Нами опрацьовано 10 тисяч, сертифікатів назад надіслано 6 тисяч. Ми вже вийшли в режим роботи і практично не затримуємо опрацювання документів. Всю інформацію про хід нашої роботи з абітурієнтами можна побачити у нас на сайті. Маючи номер поштового відправлення, можна дізнатися, чи доставлені до нас документи, а маючи номер реєстраційної картки, можна дізнатися який етап обробки проходять реєстраційні матеріали», — зазначила вона, додавши, що регіональний центр працює в межах робочого дня та для того, щоб встигнути опрацювати документи, вже долучив до роботи студентів 3-4 курсів.

За її словами, за 8 годин роботи на першому етапі один працівник опрацьовує близько 120 матеріалів, на другому етапі, який підтверджує правильність вводу інформації – до 400 матеріалів. За одну зміну співробітник центру друкує 250 сертифікатів на проходження попереднього тестування.

Читайте также по теме