За даними Головного управління житлового господарства, у столиці нараховується 114 житлово-експлуатаційних організацій.
Як повідомила прес-служба Київської міської державної адміністрації, при нормативній потребі 8,1 тис. кадрових одиниць, у них працюють 5,3 тис. двірників з комплексного прибирання будинків та прибудинкових територій.
Сьогодні рівень укомплектованості двірниками коливається від 51 до 91% у різних комунальних підприємствах житлового господарства, а в середньому по місту становить 64,2%.
Заробітна плата працівників з комплексного прибирання будинків та прибудинкових територій у жовтні 2010 року склала в середньому 2 тис. 331 грн, повідомили у прес-службі. “Неукомплектованість штату двірників та робітників ремонтних груп у галузі житлового господарства пов’язана із цілою низкою проблем. Перш за все, це важкі умови праці, низький рівень заробітної плати та скорочення обсягів будівництва соціального житла”, – зазначив начальник Головного управління житлового господарства Володимир Стороженко.
Також він наголосив, що міська влада постійно вживає відповідних заходів для покращення умов праці двірників та робітників ремонтних спеціальностей. “Немає жодних сумнівів у тому, що праця двірників не тільки важка, а й дуже важлива. Від їхнього відповідального ставлення до роботи залежить зовнішній вигляд міста. Для забезпечення належної експлуатації житлового комплексу столиці, двірникам надається фінансова підтримка. Також ми сприяємо сталій виплаті заробітної плати та вживаємо заходів для підвищення її рівня”, – додав В. Стороженко.
До того ж, за його словами, працівники галузі забезпечуються не тільки витратними матеріалами, а й спецодягом та взуттям. Також шляхом впровадження механізації в деякі технологічні процеси, вдосконалюється утримання житлового фонду.
Станом на 1 грудня 2010 року на комунальних підприємствах житлового господарства районів міста, заборгованості з виплати заробітної плати немає.