У день, коли прихильники лівих поглядів відзначили 92-у річницю Жовтневої революції 1917 року, в Конотопі Сумської області невідомі зловмисники облили фарбою пам’ятник вождеві світового пролетаріату Володимиру Іллічу Леніну.
Пам’ятник Леніну, розташований в центрі міста поряд із будівлею міської ради, рано вранці 7 листопада був облитий жовтою фарбою.
"Очевидно, що в пам’ятник Леніну, який підноситься на постаменті, була кинута ємність із фарбою. Вона потрапила під високо підняту руку Володимира Ілліча. Виявивши фарбу рано вранці, співробітники міськвиконкому самостійно й оперативно її видалили", — повідомили чиновники.
За їхніми словами, дії зловмисників кваліфікуються в даному випадку як дрібне хуліганство, тому кримінальна справа порушуватися не буде.
Крім того, другий секретар Конотопського міського комітету Компартії України Анатолій Назаренко повідомив, що того ж дня в Конотопі з офісу міськкому КПУ були зірвані табличка і червоний прапор.
Водночас Назаренко запевнив, що "негідникам, які облили фарбою пам’ятник Леніну, зірвали табличку і прапор з партійного офісу, не вдалося зіпсувати комуністам святковий настрій".
В цей час у Білорусі (місто Новогрудка, Гродненська область) опозиціонери облили пам’ятник Леніна зеленою фарбою.
За підозрою в здійсненні цієї акції були затримані члени партії "Білоруська християнська демократія" Дарина Бахур і Юрій Казак. Молодих людей протримали в районному відділі міліції три години. Щодо них складено протоколи про адміністративне правопорушення.
"Вони були затримані лише на тій підставі, що в них була виявлена зелена фарба і рукавички", — поскаржилися в партії.
Разом із активістами була затримана ще одна дівчина. У неї знайшли балончик з червоною фарбою. Після з’ясування особи її відпустили.
Варто зазначити, що обливання фарбою — ефективний і популярний метод вандалізму. Поки не встановлено, що колір фарби має те або інше ідеологічне значення.
За матеріалами: NEWSru.ua