Вчені Київського політехнічного інституту розробили технологію отримання недорогої і якісної сировини для паперової промисловості з соломи злакових культур. За їхніми підрахунками, технологія має значну економічну цінність для української промисловості.
Про це у коментарі «Дзеркалу тижня» розповів заступник проректора НТУУ «КПІ» з наукової роботи, доцент кафедри екології і технології рослинних полімерів Валерій Барабаш. Він пояснив, що для отримання якісної сировини необхідно видалити з соломи зв’язуючу речовину лігнін.
«Ми розробили та запатентували ряд модифікацій органосольвентних способів, за яких процес делігніфікації відбуваються в органічному середовищі більш м’яко, з мінімальним забрудненням навколишнього середовища та більшим виходом кінцевого продукту», — повідомив учений.
За його словами, розроблена технологія має значну економічну цінність для української промисловості.
«Якщо цю технологію впровадити, приміром, на Жидачівському целюлозно-паперовому комбінаті, то при їхній продуктивності економічний ефект становив би майже 10 млн. дол. на рік», — упевнений Барабаш.
За розрахунками фахівців асоціації «Укрпапір», орієнтовна вартість будівництва нового підприємства з виробництва напівфабрикатів для паперової промисловості з соломи становитиме 60–100 млн. дол., а термін окупності за 15-відсоткової рентабельності — 5–7 років.
На сьогоднішній день в Україні існують значні запаси невживаної соломи злакових культур. В цілому, щорічно в країні невикористаними залишаються 20 мільйонів 880 тисяч тонн соломи.