ГолосUA
13:06 04/04/2010

У Львові самотніх ветеранів та безхатченків нагодували пасками, ковбасою та крашанками

Зі спільної молитви у дворику львівської Ратуші розпочався Великодній сніданок, який зібрав 140 самотніх соціально не захищених ветеранів. Для них накрили стіл з пасками, ковбасами, крашанкам, сиром та салатами, а представники духовенства освятили трапезу.

Водночас такі ж сніданки відбувалися у Центрі обліку та нічного перебування бездомних, який організували релігійні спільноти львівських церков святого Михаїла, святої Анни, а також храму Непорочного зачаття пресвятої Богородиці. Загалом понад 250 порцій святкової трапези, до якої увійшли паска, 200 г ковбаси і шинки, 100 г масла, сир і яйця, закуплені управлінням соціального захисту коштом міського бюджету, отримають малозабезпечені львів’яни. Майже 1200 великодніх подарунків, що містять 1 паску, ковбасу, олію, 1 упаковку гречки, цукру, макаронів, буде роздано протягом наступних днів районними соціальними службами міста. У цілому планується охопити понад 3 тисячі самотніх ветеранів.

А в Музеї народної архітектури та побуту у Шевченківському гаї традиційно пройде фестиваль "Велика гаївка", під час яких діятимуть три галявини: дитяча — "Вербові котики", "Дівоча" та "Велика" біля церкви. Тут виступатимуть фольклорні колективи, танцювальні ансамблі, відбудуться майстер-класи автентичного танцю, водіння гаївок, веснянок та забави для молоді. До конкурсів запрошені дівчата з власноруч розписаними писанками. Переможці отримають романтичні призи. Для найменших учасників свята проведуть ігри, конкурси, розваги.

Вперше музей запросив на давню молодіжну забаву "Гойдалка", яка символізує пробудження природи, оскільки через це дійство дух весни ніби набирає сили і потужності проти усякого зла.

Громадські ж організації Львова приймають студентів зі східних регіонів.

"Останнім часом багато чуємо про те, що інтереси української молоді кардинально відрізняються залежно від того, в якій частині України вони проживають. Щоб нівелювати ці висловлювання, ми запросили студентів з Лівобережної України приїхати в Галичину. Адже саме такі свята є чудовою нагодою проявити свою гостинність і відчути спільний дух", — зазначила координатор акції, член організаційного комітету "Великдень разом" Ольга Сало.

За її словами, 500 осіб із Одеси, Херсону, Запоріжжя, Полтави, Харкова, Донецька і близько тисячі сімей зі Львова, Івано-Франківська, Косова, Космача приймають студентів на Великдень.

 

Читайте также по теме