У Міністерстві закордонних справ наполягають, що рішення Міжнародного суду ООН у справі про делімітацію континентального шельфу та виключних економічних зон України і Румунії у Чорному морі було вигідним для України.
Про це сказав представник України у Міжнародному суді ООН Володимир Василенко сьогодні на брифінгу для преси.
В.Василенко назвав некоректними і неправдивими заяви деяких політиків та повідомлення у пресі про те, що Україна програла у суді, втратила територію тощо.
Він зауважив, що треба розрізняти державну територію і територію поза межами кордону – морський простір.
Дипломат наголосив, що у Міжнародному суді ООН в Гаазі розглядалась спірна морська територія, яка нікому не належала, тому говорити про втрату Україною якоїсь території некоректно. Більше того, він зауважив, що якщо дивитись на територію в цілому, а не лише на розподіл спірної території, то Україна лише виграла від такого розподілу, оскільки співвідношення в цілому становить 2,1:1. Більше того, більшість нафтових та газових родовищ залишились на українській території.
В.Василенко висловив нерозуміння, чому деякі особи намагаються «розіграти політичну карту» на абсолютно законному і кваліфікованому рішенні Міжнародного суду ООН.
Також В.Василенко відкинув будь-які звинувачення на адресу Президента України Віктора Ющенка і міністра закордонних справ Володимира Огризка, зауваживши, що рішення про доцільність звернутись у Міжнародний суд ООН ухвалювалась ще у 1996 році, коли країну очолював Леонід Кучма.
При цьому В.Василенко зазначив, що це було нормальне і стратегічно правильне рішення.
Нагадаємо, 3 лютого Міжнародний суд ООН в Гаазі (Нідерланди) виніс рішення, в якому зауважив, що о.Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України у визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони. Міжнародний Суд ООН також вирішив не враховувати диспаритет у довжині прибережної лінії України та Румунії у Чорному морі при делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони.