Результати пошуково-розвідувальних робіт і наукових досліджень в галузі нафтогазової геології свідчать про необґрунтованість тверджень про виснаження вуглеводневих ресурсів українських надр.
Про це заявили співробітники Національної академії наук України.
Надра України володіють величезним, понад 50 млрд. тонн умовного палива в нафтовому еквіваленті, вуглеводневим потенціалом, нехтувати яким неприпустимо.
За даними учених, нерозвідані традиційні вуглеводневі ресурси України складають, принаймні, 25 млрд. тонн умовного палива.
Вчені зазначають, що якщо розглядати перспективи на найближчі 10—15 років, то за умов активної фінансової, нормативно-законодавчої і організаційної підтримки галузі, в Україні може бути отримано 4—5 млрд. тонн умовного палива. Це приблизно в два рази більше, ніж здобуто в країні газу і нафти за весь час експлуатації надр.
«Майбутні покоління українців не вибачать нам того, що ми не скористалися можливістю зробити Україну енергетично, а отже — економічно і політично незалежною. Поки ще збереглися залишки кваліфікованих кадрів, необхідно вивести зі спаду вітчизняну нафтогазодобувну галузь, істотно збільшити обсяги геофізичних досліджень і буріння, відродити українську нафтогазогеологічну науку», — відзначили вчені.
На їхню думку, для могутнього розвитку нафтогазової галузі необхідний комплексний підхід, що включає зниження фінансового тиску на галузь з одночасним посиленням контролю за використанням засобів для виявлення і освоєння родовищ.
«Доцільно впровадити механізми фінансового заохочення компаній щодо обов’язкового фінансування науково-технічного супроводу і впровадження його розробок в основні види виробництва. Тільки в такому разі науково-технічна діяльність посяде важливе місце в розвитку нафтогазової галузі, а сама галузь вийде зі стану застою і розвиватиметься в повній відповідності до потреб країни», — переконані експерти.
За матеріалами: «Дзеркало тижня»