У поточному році на програму з утилізації непридатних пестицидів з Держбюджету було виділено 32 мільйони гривень.
Про це повідомив заступник директора Департаменту екологічної безпеки Міністерства охорони навколишнього природного середовища Олександр Посмітний на прес-конференції у Києві, передав кореспондент ГолоcUA.
“На програму №1250 (з утилізації непридатних пестицидів — ред.) виділено близько 32 млн. грн. бюджетом поточного року. Плюс кошти, що перейшли з минулого року, бо не були використані — ще 16 млн. грн. Це те, що цього року з державного фонду було виділено. А ще обласні фонди виділили близько 20 млн. грн. на ці ж проблеми, лише зі своїх природоохоронних фондів місцевого значення”, — сказав він.
За словами О. Посмітного, недержавних вкладень на ці цілі було зовсім мало. “Це дуже незначні суми. На жаль, у нас всі пестициди є нічийними та залишилися нам після розвалу Радянського Союзу. Відповідно, ніхто їх собі на баланс не взяв і вони стали власністю держави. Тому держава, згідно з законом, виділяє кошти на їх утилізацію”, — зазначив представник Мінприроди.
Довідка ГолосUA: Пестициди — велика група речовин переважно синтетичного походження, які використовують для знищення або пригнічення рослин та живих організмів, небажаних для людини. Більшість пестицидів мають токсичні властивості. Синтетичні пестициди негативно впливають на довкілля, екосистеми та здоров'я людей.
У 70-х роках минулого сторіччя радянська влада заборонила використання окремих високотоксичних пестицидів, проте з деяких обставин ці речовини продовжували надходити до господарств, котрі поміщали їх у склади. Це привело до появи значної кількості непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, які отримали скорочену назву — “непридатні пестициди”.
О. Проценко